Стали відомі втрати окупантів на Зміїному, після яких ті змушені були тікати як “жест доброї волі”

В результаті роботи ЗСУ було знищено:

ЗРК “Тор”;

маломірний катер;

причіп з дизель-генератором;

радіолокаційна станція;

польовий склад боєприпасів російських окупантів.

Самі росіяни, залишаючи острів, підірвали транспортно-зарядну машину до ЗРК “Тор” та РСЗВ “Торнадо-Г”. Після цього наші захисники збили над морем російський гелікоптер Ка-52 “Алігатор” вартістю понад 16 млн доларів.

Острів Зміїний у тактиці і стратегії Російської Федерації з окупації і блокування Чорного моря відігравав дуже важливу роль, оскільки саме цей острів розміщений тактично вигідно, щоб контролювати судноплавні шляхи.

Про це в ефірі телепроекту FREEДОМ заявив військово політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олексій Коваленко.

За словами експерта, після того, як був знищений ракетний крейсер “Москва”, острів Зміїний стали використовувати ще й для того, щоб сформувати на його території ешелоноване ППО, якого не вистачає на сьогодні російській Чорноморській флотилії, через що вона дуже вразлива.

“Але фактично з самого початку було зрозуміло, що будь-який підрозділ, який там буде розміщено – вони, по суті, смертники, оскільки острів знаходиться в зоні вогневого ураження ЗСУ.  У міру того як ми стали отримувати більше далекобійної і високоточної зброї, ступінь “суїцидальності” розміщеного там контингенту РФ лише зростала в геометричній прогресії. Ну ось зараз ми і бачимо цю “добру волю”, по якій вони покинули острів”, – зазначив Коваленко.