Президент України Володимир Зеленський під час телефонної розмови з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом заявив, що вступ України до Альянсу є єдиною можливістю завершити війну на Донбасі.

Про це 6 квітня повідомляє пресслужба глави держави.

“Останні тижні ми спостерігаємо дуже небезпечну тенденцію до збільшення кількості порушень режиму припинення вогню з боку російських окупаційних військ і кількості загиблих українських захисників”, – підкреслив Зеленський.

Президент поінформував співрозмовника про стягування Росією військ до кордонів України, яке триває, і підвищення їхньої готовності до наступальних дій.

Зеленський також подякував Столтенбергу за те, що Альянс стежить за ситуацією навколо України, і закликав країни – члени НАТО приділяти більше уваги питанням безпеки в Чорному морі, посиливши свою військову присутність у Чорноморському регіоні.

“Така постійна присутність має стати потужним чинником для стримування Росії, яка продовжує масштабну мілітаризацію регіону і перешкоджає торговельному судноплавству”, – зазначив глава держави.

Крім цього, Зеленський заявив, що для України найактуальнішим питанням є можливість отримання Плану дій щодо членства в Альянсі.

“Ми віддані реформуванню нашої армії та оборонного сектору, але одними реформами Росію не зупинити. НАТО – це єдиний шлях до закінчення війни на Донбасі. ПДЧ стане справжнім сигналом для РФ”, – резюмував президент.

Коментуючи розмову із Зеленським, Столтенберг заявив, що НАТО твердо підтримує суверенітет і територіальну цілісність України.

Від початку цього року на Донбасі фіксують загострення ситуації. Зокрема, 26 березня в районі селища Шуми Донецької області незаконні збройні формування Росії відкрили вогонь по українських позиціях. Загинуло четверо військовослужбовців, включно з підполковником Сергієм Ковалем, ще двоє дістали поранення.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.