У Казахстані керівником миротворців ОДКБ став командувач Повітряно-десантних військ ЗС Росії, генерал-полковник Андрій Сердюков, повідомив представник російського Міноборони Ігор Конашенков. 

Важливим моментом у цій ситуації є те, що у 2014 році Андрій Сердюков очолив військову операцію з анексії Криму Росією, а тепер його направили в Казахстан.

Таким чином, окупація Казахстану російськими військовими продовжується, але зважаючи на досвід Сердюкова можна припустити, що відбуватиметься вона за сценарієм анексії та окупації Криму.

“Російські військовослужбовці, які прибули в Республіку Казахстан, відразу приступили до виконання поставлених завдань. На цей час спільно з правоохоронними органами Республіки Казахстан взято під повний контроль аеропорт Алма-Ати, – сказав представник військового відомства. – Забезпечується безпека розташованого в місті Генерального консульства Російської Федерації та інших важливих об’єктів”.

За даними Ракурсу, із жовтня 2016 року Андрій Сердюков є командувачем ВДВ РФ. Раніше він був начальником штабу та першим заступником командувача Південного військового округу. Саме він, за інформацією російських ЗМІ, керував операцією із захоплення Криму навесні 2014 року.

Він очолив та реалізував спецоперацію, коли російські військові забезпечили ухвалення парламентом Криму рішення про проведення незаконного референдуму про приєднання до РФ, який було організовано протягом трьох тижнів.

Крім того, Сердюков брав участь у Першій та Другій чеченських війнах, а також очолював угруповання російських військ у Сирії. Російського генерала внесено до списку санкцій в Україні.

Як відомо, Росія направила до Казахстану елітні частини ВДВ, які беруть участь у миротворчій місії ОДКБ.

Про військову допомогу ОДКБ 5 січня попросив президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв.

7 січня в адміністрації президента Токаєва дали обіцянку, що військовослужбовці ОДКБ не братимуть участі у бойових діях у Казахстані, а місію назвали виключно миротворчою.

А тим часом події в Казахстані продовжують розвиватися трагічно.

Як розповідає російський опозиціонер Гарі Каспаров, надходить інформація про сотні вбитих серед протестувальників, розпочалася 6 січня й фактична окупація країни так званими силами ОДКБ, що насправді означає передачу частини суверенітету Казахстану Кремлю.

Ганебною на цьому фоні виглядає поведінка вірменського лідера Нікола Пашиняна, який брав активну участь у реалізації плану російського диктатора з окупації Казахстану, ставши тим самим співучасником сьогоднішніх масових вбивств.

Та обставина, що Пашинян прийшов до влади внаслідок мирної революції, робить його дії особливо цинічними. Неможливо придбати безпеку власного народу ціною крові інших народів.

Протягом багатьох років від західних “політик-прагматиків” ми чули розповіді про стабільний назарбаївський Казахстан.

Втім, не забуватимемо, що прославлення “освіченої диктатури” Назарбаєва часто мало під собою солідну матеріальну основу. Сьогодні ж, спостерігаючи за кадрами розстрілу протестувальників, ми в черговий раз бачимо підтвердження того факту, що за своєю суттю всі диктатури однакові – у разі виникнення загрози втрати влади диктатори готові винищувати своїх співгромадян усіма доступними засобами.

Окремим рядком має йти нагадування “ліберальної російської громадськості”, третій десяток років із завмиранням серця очікуваної еволюції путінського режиму – кожен зайвий рік перебування диктатора при владі призводить до значного збільшення жертв при його поваленні.

На фоні останніх подій колишній президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв та його дочки зі своїми сім’ями покинули Казахстан, про це пише російська служба BBC з посиланням на Orda.kz

За їхньою інформацією, майже вся сім’я колишнього президента залишила Казахстан, у країні залишається лише старший брат Назарбаєва Болат. 

За останніми даними, у ході протестів у Казахстані було затримано понад 3800 людей, 26 протестувальників убито та 26 – поранено.