Турист із Дніпропетровська, який відпочивав у Бердянську Запорізької області, потрапив до лікарні з холерою.

Результати аналізів підтвердили побоювання лікарів. Через день загальне самопочуття чоловіка покращилося.

За словами фахівців Запорізького обласного лабораторного центру, його врятувало те, що збудник холери був нетоксигенним.

Популярне: По-королівськи! Марина Порошенко з доньками вразили неймовірними вишиванками (Фото)

"Він незаразний, може викликати легку форму захворювання, але створити "грізну" холеру з поширенням не може. Це холера, але не та сильна холера, яка мільйони валить. Це слабка, яка важких форм не викликає", – пояснив заступник директора лабораторного центру Олександр Мащак.28 серпня житель Новомосковська поступив в лікарню зі скаргами на погане самопочуття. Пробувши в установі близько доби, він відчув себе краще і залишив лікарню, написавши відмову від лікування. Вже 31 числа чоловік залишив Бердянськ. Однак у фахівців виникли підозри, що у пацієнта може бути холера, і його аналізи направили в обласний лабораторний центр. 

На засіданні комісії з техногенної безпеки і надзвичайних ситуацій, яка відбулась 6 вересня, співробітники місцевої санстанції повідомили, що чоловік відпочивав у Бердянську з дружиною з 23 по 31 серпня і проживав в одному з будинків на Східному проспекті. За його словами, відчув нездужання після того, як покуштував креветки, куплені на пляжі у невідомого продавця. Після того, як чоловік відмовився від лікування і поїхав, інформація про його стан була передана у відповідні органи Дніпропетровської області. 

Олександр Мащак підкреслив, що в місті проведені всі необхідні заходи. Зокрема, взято на контроль якість питної води в тому мікрорайоні, де він жив, проведено обстеження пляжу, який відвідував, і жителів Бердянська, з ким він мав контакти. Також обстежена водоразвідна система того місця, де він проживав, та проведена дезінфекція житла. Фахівець висловив сумнів в подальшому поширенні вібріонів, виходячи з досить великого відрізку часу, який пройшов після виявлення захворювання.