Після поїздки на острів Балі в Індонезії у жителя Запоріжжя знайшли вкрай рідкісного і дуже небезпечного для України паразита – гельмінтозу (глист) шистосомоза. Про це повідомили в прес-службі обласного лабораторного центру МОЗ.

Медики відзначили, що за останні 10 років в Україні було зареєстровано всього лише два випадки захворювання цим паразитом, завезеним з тропіків. При цьому в масштабах планети шистосомоз відноситься до одного з поширених паразитозов людини – він другому місці після малярії.

"Всесвітня організація охорони здоров'я зазначає, що кожна 25-а людина на планеті заражена шистосомозом, а помирає від нього щороку до 200 тисяч чоловік", – йдеться в повідомленні.

У той же час, з розвитком туризму розширюються і межі розповсюдження даного паразита, який потрапляє в організм з прісною водою, а запорожець більше року жив в Індонезії, купаючись там в водоймах з прісною водою. Саме цей шлях є основним джерелом зараження шистосомозом поряд з пранням білизни в них, риболовлею і недотриманням правил особистої гігієни і сільгоспроботами.

У листопаді минулого року у чоловіка з'явився свербіж шкіри, сухий кашель, періодично підвищувалася температура. Згодом збільшилися лімфатичні вузли, з'явилися геморагічні прояви по ходу судин кінцівок, посилився свербіж.

"Напередодні звернення за медичною допомогою хворий за два тижні втратив три кг у вазі, посилився кашель. Крім того, в легких було виявлено патологічне утворення", – передають лікарі.В даний час великий знаходиться на лікуванні, його стан трохи покращився, але лікарі ще перевірять його легені на можливість проникнення туди паразита. За даними Міністерства охорони здоров'я, діагностувати наявність цього паразита можна не раніше, ніж через місяць після потрапляння в шкіру людини, а іноді не раніше 4-6 місяців після зараження.

 

Популярне: Найщасливіший день в житті перетворився на жах: Викрадена гостями наречена попала в моторошну аварію

 

Нагадаємо, за останні роки в Україні збільшилась кілкість випадків заражения хворобою Лайма.Небезпечні кліщі найчастіше зустрічаються в Київській, Чернігівській і Волинській областях.

Також ми писали про те, що в Україні росте кількість хворих на кір. Протягом минулого тижня захворів тисяча двадцять один чоловік, це на 9% більше, ніж за попередній тиждень. Найбільше вірус вразив жителів Львівщини, Закарпаття, Прикарпаття, Одеської, Тернопільської областей та Києва. З початку року від ускладнень після кору померло вісім дітей і четверо дорослих.