Протягом минулої доби ситуація на фронті сильно не змінилася, як і раніше – спостерігаємо активну фазу війни.

Про це 21 червня повідомив речник Міністерства оборони Олександр Мотузяник в ефірі національного телемарафону.

“Найгарячіший – це Луганський напрямок. Противник зосередив там максимальну кількість особового складу і техніки на певних напрямках, досягши переваги в артилерії, порівняно зі ЗСУ, в рази і в рази. Противник зазнає дуже відчутних втрат в районі Сєвєродонецька. Там наш розвідка повідомляє, що вони за добу туди можуть підвозити до тридцяти солдатів і офіцерів. Вони там гинуть”, – зазначив він.

У самому Сєвєродонецьку тривають активні вуличні бої.

На решті напрямків – це більше відволікаючі маневри. Те саме відбувається і на Харківському напрямку і на півдні України.

Противник намагається будь якою ціною взяти Сєвєродонецьк і далі розвинути наступ на Лисичанськ і вийти на адміністративні межі Луганської області.

За його словами, таке завдання російська влада поставила Збройним силам Росії до 26 червня.

“Знаєте, я сам насправді не можу відповісти на це запитання (чому саме 26 червня – ред.), але російська пропаганда якось так дивно працює. Як залишилося ще з часів Радянського Союзу, там “п’ятирічка за три роки”. Тобто дії Російської Федерації, дії російської армії підлаштовані під заяви пропаганди, а не навпаки”, – резюмував Мотузяник.

Також додамо, що Голова військової адміністрації Сєвєродонецького району Роман Власенко повідомив, що на ситуацію щодо Лисичанська відступ українських захисників з передмістя Сєвєродонецька – Метьолкіного суттєво не вплине.

Про це Роман Власенко сказав в ефірі марафону “FreeДОМ”.

“Щодо ситуації у Сєвєродонецьку, вона погіршиться. ЗСУ визначили плацдарм за межами Сєверодонецька – на тому боці Дінця. Тепер цей плацдарм трохи зменшився. Нашими там залишаються Сиротине, Боровське, Вороново, Павлоград і Синецький. З погляду перспективи нападу росіян на Лисичанськ – ніяких, з погляду Сєвєродонецька, напевно, теж особливо ніяких перспектив для армії РФ немає, але з точки зору того, що потихеньку вони вичавлюють українську армію з того боку Дінця, погіршує ситуацію”, – зазначив Власенко.

Він також розповів про тактику повзучого наступу противника.

“Вони не дають змоги закріплюватися та руйнують усі можливі оборонні споруди. Окупанти у нуль рівняють ландшафт, тому певні успіхи мають. Щодо Метьолкіного – це передмістя Сєверодонецька. Був дуже мальовничий населений пункт, де мешкало до тисячі людей. Наразі вони здебільшого звідти виїхали. Але про тих, хто там залишився, ми дізнаємося найближчим часом”, – додав він.

Він також зазначив, що Тошківка у Луганській області повністю окупована росіянами, окупанти намагаються прорвати оборону ЗСУ.

“Вуличні бої (у Сєвєродонецьку) не припинилися. Наші хлопці контролюють забудову навколо Сєвєродонецька, населені пункти-сателіти міста”, – говорить він.

Найближчий тиждень буде вирішальним для зусиль російської армії щодо встановлення контролю над Сєверодонецьком у Луганській області.

Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Експерти пишуть, що військове керівництво РФ призначило 26 червня крайнім терміном для виходу російських військ на адміністративний кордон Луганської області, що, ймовірно, призведе до активізації зусиль щодо встановлення повного контролю над Сєвєродонецьком та просування на захід до кордону області.

Станом на 20 червня російські сили захопили майже весь Сєвєродонецьк, крім промзони – заводу “Азот”, та взяли під контроль південно-східну околицю Метьолкіне.

В ISW вважають, що російські війська, найімовірніше, і далі намагатимуться зачистити завод “Азот” та завершити операції з оточення на південь від Сєвєродонецька та Лисичанська, по трасі Т1302 Бахмут-Лисичанськ.

В Інституті констатували, що російські війська накопичують техніку навколо Тошківки та перекидають техніку до Старобільська (приблизно за 40 км на північний схід від Сєвєродонецька в окупованій Росією Луганській області) для підтримки операцій у Сєвєродонецьку зі сходу.

За прогнозом ISW, окупанти продовжать перекидати війська та техніку до Сєвєродонецька, щоб виконати завдання із завершення захоплення промзони поточного тижня.