Ще в далекому липні 2015 британське видання “Daily Mail” опублікувало докази близького спілкування російського олігарха Романа Абрамовича з українським бізнесменом Олександром Ярославським. Весь світ побачив фото з відпустки першого в Шотландії.

Пізніше, у цьому ж році, Ярославського помітили Абрамовичем у віп-ложі на одному з матчів футбольного клубу Абрамовича – “Челсі”, а у 2012 олігархи взагалі разом відпочивали в Туреччині. Як виявилося, вони товаришують уже понад десять років. 

Той факт, що у 2015 спілкування двох олігархів не обірвалось, свідчить про те, що Ярославський і Абрамович залишались у близьких стосунках і через рік після початку військової агресії Росії на Донбасі та окупації Криму. 

За даними джерел у бізнесових колах “Української правди”, Ярославський неодноразово захищав інтереси великого російського бізнесу в Україні. Зокрема, Романа Абрамовича та Олега Дерипаски. 

У 2017 році компанія Ярославського купує один з провідних гірничодобувних підприємств в Україні “Суха Балка”. Цікавим є той факт, що воно належало саме структурам Романа Абрамовича. Дозвіл надав Антимонопольний комітет, а в травні уже підписали угоду про продаж.

Весь менеджмент російського олігарха не був звільнений, продовжував працювати. Схема була така: видобута руда вивозилася до Білорусі, а звідти прямувала до країни-агресора.

Таким чином Ярославський вирішував труднощі, що виникли в Абрамовича після 2014 року з продовженням дозволів на користування українськими надрами.

Зазначимо, що у квітні 2017, як стверджують джерела УП у правоохоронних органах, одразу за трьома статтями кримінального кодексу поліція розпочинає досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінальних правопорушень. Перш за все за вчинення махінацій з коштами або майном, а також умисне ухилення від сплати податків і зборів і фінансування дій, вчинених з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України.

10 лютого 2022 позашляховик олігарха вбиває людину, після чого Олександр Ярославський втікає з України. Слідчі дії тривають, однак офіційному слідству декілька разів перешкоджали. З автівки олігарха намагались зачистити сліди ДТП, згодом з моргу зникли речові докази.

Аналізуючи, як Ярославський допомагав процвітати російському бізнесу після нападу РФ на Україну у 2014 році, ні для кого не стала несподіванкою його поведінка після кровавого 24 лютого.

Ні, Ярославський жодного разу не засудив російську збройну агресію. Декілька днів він тримав мовчанку й аж 1 березня зробив пост про те, що допоможе відновити зруйнований Харків – його рідне місто. Хто нищить коханий Харків і після чиєї руки доведеться його відбудовувати – не сказано ні слова.

“Сейчас DCH делает все возможное, чтобы помочь городам, где есть наши предприятия, и Харьков – наш приоритет”, – не втратив можливості і тут пропіарити свою фінансово-промислову групу олігарх.

Для захисту міста він не робить нічого. Ярославський пообіцяв зібрати з друзями мільярд доларів на відновлення Харкова –  відомо про дві партії “швидких” для міста за ініціативою його фонду, близько тридцяти автівок. Однак чи не виникає думки, що нічого відновлювати не знадобилося б, якби одна з найбагатших постатей України надсилала кошти нашим захисникам.

У березні редакція “Економічної правди” зверталася до Ярославського з питанням, чи готовий він допомагати українській армії, але у пресслужбі бізнесмена відповіли: 

“Ми вирішили не реагувати на запити медіа. Усе, чим Олександр хоче поділитися з громадськістю, є на його особистій Facebook-сторінці”.

На 9-тий день війни Ярославський знову робить розмиту заяву. Хто у конфлікті жертва, а хто агресор – абсолютно не зрозуміло. Олігарх не збирається засудити ані дії Росії, ані дії Путіна.

Станом на зараз ЗМІ прослідкували цікаву тенденцію. Якщо за допомогою відкритих даних онлайн-радарів простежити за літаком Ярославського, то можна помітити, як за час повномасштабної війни його Bombardier Challenger 300 постійно курсує між Лондоном та голландським Роттердамом і двічі літав до Тбілісі (Грузія). 

Чому саме Грузія? Ця країна – одна з небагатьох, яка не вводила жодних санкцій або обмежень стосовно російських олігархів, і тому туди досі літають представники російських еліт. 

Де зараз знаходиться бізнесмен – невідомо. А ось той факт, що він збирається всидіти на двох стільцях водночас – стало ясно, як день.

З цього всього виходить, що Ярославський міг бути представником російських олігархів в Україні, особливо, після 2014 року, після того як РФ напала на Україну і вирішував для них різноманітні фінансові питання, які він елементарно міг вирішити в Україні, маючи дуже серйозний вплив. Ймовірно від таких рішень – він отримував дивіденди від представників російського бізнесу.