Сьогодні Кабмін прийняв рішення про звільнення Олексія Кучера з посади голови Харківської обласної державної адміністрації.

“Депо” з посиланням на джерело повідомило, що Зеленський підписав указ про звільнення вчора, 24 листопада, а сьогодні в уряді відбудеться формальне узгодження цього рішення. Кучера призначили на посаду глави ХОДА понад рік тому, на початку листопада 2019 року.

Джерело повідомило виданню Newsroom, що Кучеру пропонували написати заяву про звільнення, проте він відмовився це робити, тому Кабмін змушений готувати повний пакет документів на його відставку.

Інформатор “Страны” з оточення Кучера розповів, що “Кучер написав заяву і переходить на роботу до Києва”.

За відомостями “Депо”, у Кучера на цьому тижні була “жорстка співбесіда” в Офісі президента, за підсумками якого його і звільнили з посади. Про відставку голови Харківської ОДА виданню повідомили джерела з Харківською ОДА та заступник голови Харківської обладміністрації Володимир Скоробагач.

Примітно, що в середині жовтня між Скоробагачем та Кучером стався конфлікт на сесії Харківської облради. Вони почали сваритися і лаятися через ситуацію з коронавірусів в регіоні. За підсумком Скоробагач з криками встав з крісла і підійшов убік Кучера зі словами «Не др*чіть!”.

Про можливе звільнення Кучера з посади голови ОДА Скоробагач повідомляв на своїй сторінці в Facebook і в кінці жовтня, незабаром після місцевих виборів. Однак тоді главу Харківської обладміністрації не поміняли.

На місцевих виборах 2020 року Кучер балотувався від “Слуги народу” на посаду мера Харкова, однак програв, посівши третє місце з результатом 7,24% голосів.

Замість Кучера головою ХОДА стала Айна Тимчук. З 2015 року вона була заступником голови Дніпропетровської ОДА, а у 2018 році її призначили керівником апарату Дніпропетровської ОДА. У 2010-2014 роках вона працювала заступником мера Харкова Геннадія Кернеса. В “Стране” підкреслили, що Тимчук є наближеною до заступника голови Офісу президента Кирила Тимошенка.