Як ми вже повідомляли вчора, міський голова Полтави Олександр Мамай відзначився черговими проросійськими заявами у той час, як РФ знову почала перекидати війська до українського кордону. Але на це у своєму відеоблозі на YouTube увагу звернув український активіст Сергій Стерненко.

Як зазначалося, Мамай днями дав інтерв’ю телеканалу НАШ. У ньому він повторив кілька улюблених меседжів російської пропаганди.

“Воюють дві наддержави. Це Сполучені Штати Америки та Росія. Шкода, що йде брат на брата… У нас сьогодні відбуваються бойові дії, на нашій території воюють дві наддержави”, – сказав Мамай.

Крім того, він назвав “прославленою особистістю” московського царя Петра I, якому в Полтаві встановлено пам’ятник. Він повідомив, що нещодавно святкував 300-річчя перемоги цього історичного персонажа над шведами.

“Цікаво, а він святкував і Батуринську трагедію, коли московські війська того ж таки Петра I побили всіх українців у місті?… Класний пам’ятник! Можна ще поруч бюсти Гітлеру та Сталіну поставити для повного комплекту”, – обурився Стерненко.

Він нагадав, як раніше Мамай відмовлявся голосувати за документ через те, що в ньому є словосполучення “путінський режим”.

“Я проголосую, якщо там не буде вказано “путінський режим”. Я не знаю, який там (у Криму – ред.) режим”, – говорив мер Полтави на засіданні.

Стерненко звернув увагу на те, що таку заяву Мамай зробив на тлі нової концентрації військ РФ поряд із українськими кордонами. Видання Bild, посилаючись на дані розвідки, повідомило про підготовку Кремля до повномасштабного вторгнення в Україну та показало карту. Судячи з неї, росіяни готують окупацію та Полтави.

“Чию саме армію у разі такого наступу підтримає мер Полтави, питання швидше риторичне. Такі, як він, будуть готові стріляти українцям у спини”, – висловив думку активіст.

У коментарях під інтерв’ю люди також не стримували своїх слів:

“Ох, жесть… Це ж російська пропаганда. А він мер українського міста. Він же зрадить своїх, коли росіяни попруть, він же місто здасть їм. Ворог сидить у кріслі мера”.

“Чому воно ще не в Миротворці, разом із журналістом на пару…????”.

“Йде собі спокійно, де він воює? Приїдь до нас на Донбас, на передок побачиш, що це”.

Нагадаємо, що Олександр Мамай – екс-регіонівець, у своїй передвиборчій програмі обіцяв, що працюватиме за 1 гривню, попри це отримує одну з найвищих зарплат серед українських чиновників, випереджаючи не лише майже всіх міських голів, а й голів ОДА, міністрів та Президента.

14 вересня 2018 року Полтавська міська рада висловила Олександру Мамаю недовіру та позбавила його повноважень. Сам Мамай назвав ці дії нелегітимними та подав до суду. 20 листопада, від імені державного реєстратора Красноградської РДА Харківської області Наталії Батиченко були внесені зміни в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань згідно яких Олександр Мамай визнавався міським головою.

Однак, наступного дня виявилось, що ці дані внесені за допомогою викраденого ключа та не мають законної сили. 5 грудня в ЄДР знову були внесені зміни — Олександр Мамай, згідно з реєстром, укотре став міським головою. Згодом виявились, що ці зміни також були внесені з порушенням закону. 10 грудня Прокуратура Полтавської області вручила Олександру Мамаю підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 206 (протидія законній господарській діяльності юридичної особи – Полтавської міської ради) та за ч. 3 ст. 27 ч.1 ст. 361(організація несанкціонованого втручання в роботу інформаційної системи) КК України.

У 2020 році Олександр Мамай переміг у другому турі місцевих виборів мера Полтави – він отримав підтримку 54% голосів виборців.