Президент США Джо Байден зустрівся з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, та нібито погодився з тим, що Україні не варто надавати План дій щодо членства в НАТО.

Про це розповів на телеканалі «Україна 24» керівник окружного відділення Республіканської партії в Нью-Йорку Борис Пінкус.

«Американці, які кровно зацікавлені в безпеці та процвітанні України, стурбовані насамперед тим, що, на жаль, Європа здає Україну, особливо це було зрозуміло після зустрічі президента Зеленського з Меркель, яка йде з політичної арени. Це перше, а друге — наш президент Байден, що представляє Демократичну партію, на жаль, вмикає задню. Зустрівшись з Меркель, він майже погодився з тим, що Україна не матиме ПДЧ», — заявив він.

За словами Пінкуса, членів Республіканської партії «це страшно турбує».

«Тому ми будемо зараз натискати на всі педалі, перш за все на представників наших округів у Конгресі і Сенаті, щоб вони виконали свої обіцянки дати можливість Україні не тільки отримати сповна 155 млн доларів, призначених для забезпечення безпеки, а й прийняття Україною статусу ПДЧ. Це наша головна мета», — зазначив політик.

Нагадаємо, що зустріч Зеленського та Байдена у липні скасували. В Офісі президента розповіли, що наразі триває активна підготовка візиту Володимира Зеленського до США. Зустріч президента України з американським лідером Джозефом Байденом відбудеться орієнтовно в останні дні липня або на початку серпня поточного року.

Про це повідомив речник президента Сергій Никифоров.

«Зустріч планується на останні дні липня, перші дні серпня, приблизно в цьому діапазоні», — сказав Никифоров.

За його словами, дата зустрічі лідерів трохи змістилася, але порадив «не робити з цього трагедію». При цьому речник президента спростував інформацію ЗМІ про те, що Білий дім відклав зустріч начебто через скандал зі зміною керівництва НАК «Нафтогаз».