За ініціативою турецької сторони, Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом Турецької Республіки Реджепом Таїпом Ердоганом.

Лідер Туреччини привітав Україну та український народ з 30-ю річницею незалежності, а також подякував за участь українських літаків, гелікоптерів та рятувальників у ліквідації наслідків стихійних пожеж у Туреччині.

Володимир Зеленський ще раз висловив щирі співчуття турецькому народу у зв’язку з численними жертвами внаслідок повеней та лісових пожеж.

“Україна завжди готова допомогти дружньому народу Туреччини”, – наголосив Глава Української держави.

Туреччина з перших днів ініціювання Кримської платформи підтримувала й надалі підтримуватиме її роботу. Турецьку Республіку на установчому саміті ініціативи представить міністр закордонних справ, – зазначив Реджеп Таїп Ердоган.

Також Президентом Турецької Республіки окремо наголосив, що позиція Турецької Республіки щодо підтримки суверенітету й територіальної цілісності України у міжнародно визнаних кордонах та невизнання незаконної анексії Криму залишається незмінною та активно просувається на всіх міжнародних майданчиках.

“Переконаний, що Кримська платформа стане дієвим інструментом у справі звільнення незаконно окупованого Криму”, – сказав Президент Туреччини.

Президент України окремо звернувся до лідера Туреччини з проханням надати сприяння у звільненні понад 100 кримських татар, яких незаконно утримує Російська Федерація.

“Дякуємо за вашу солідарність з українським народом та таку чітку й послідовну позицію. Вона вкрай важлива для нас. Особливо сьогодні, напередодні запуску Кримської платформи”, – зазначив Володимир Зеленський.

Під час розмови Глава Української держави запросив Президента Туреччини здійснити візит в Україну.