Російські війська на півдні України спробують перейти в оборону під кінець серпня, перед тим, як окупанти у тимчасово захопленому Херсоні спробують провести “референдум”.

Про це заявив радник керівника Офісу президента Олексій Арестович в розмові з російським правозахисником Марком Фейгіним.

– Моя гіпотеза в тому, що вони стають в оборону до кінця серпня. При цьому, для підготовки “референдуму” у визначених кордонах, щоб встигнути там провести “адміністративний розподіл”, розписати там округи тощо… Вони мають за тижні два-три встати в оборону і вже припинити наступ. Бо тоді території виглядатимуть, навіть в їхніх очах, наче насаджені на багнет, а “референдум” – це ж наче волевиявлення народу, до якого вони будуть апелювати у міжнародних судах тощо, – сказав Олексій Арестович.

Відтак, Арестович вважає, що розраховуючи на запаси РФ, ракети тощо – до кінця серпня російські війська на Херсонщині перейдуть в оборону.

Раніше Арестович також заявив, що масовані обстріли українських міст з боку РФ, зокрема Харкова і Миколаєва, триватимуть не менш як тиждень-півтора, після чого, можливо, російські військові зрозуміють безперспективність таких обстрілів.

– Триває дуже активний ракетний терор: Миколаїв, Харків – це практично щодня, до того ж там б’ють не вибірково, по живих кварталах. Всі інші міста – на вибір… Я думаю, що це тиждень-півтора триватиме, поки вони (російські сили, – Ред.) не зрозуміють, що а) це не працює, б) це дуже дорого коштує, – сказав він.

Щойно українська армія звільнить від окупації місто Херсон, у російському суспільстві та у вищих ешелонах влади РФ розпочнуться серйозні тертя.

Таку думку висловив із Вашингтона політолог Андрій Піонтковський в інтерв’ю телеканалу “Україна 24”.

Він упевнений, що навіть смерть диктатора Володимира Путіна не вплине на агресивний курс Кремля. Єдине, що може зламати режим, це військова поразка. І головним провісником цієї поразки для Росії буде втрата Херсона. Це змусить “прозріти” і еліти, і народ.

“Треба взяти Херсон! Цю буде першим кроком. Я запевняю вас, все обвалиться в Росії негайно. У мільйонів людей розплющуються очі. Вони вилізуть з кокона телевізійної пропаганди”, – заявив Піонтковський.

Він вважає, що Херсон стане нищівним ударом для Путіна та всієї його системи.

“Пацани спитають і в бункері у Вована, для чого все це було”, – запевнив російський політолог.

Примітно, що загарбницькі сили РФ в Херсонській області запланували “референдум” на тимчасово окупованих українських територіях на 11 вересня.

29 червня колаборант російських солдатів у Херсонській області Кирило Стремоусов заявив про початок підготовки до “референдуму про приєднання до Росії”.

Так, ми готуємося до референдуму, і ми його проведемо. І, як не дивно, Херсонська область ухвалить рішення і приєднається до Росії, стане повноцінним суб’єктом, — цинічно заявив колоборант, зразу ж оголосивши результати цього “референдуму”

Що важливо розуміти, точної дати “голосування” представник окупаційної “адміністрації” не назвав. Варто зазначити, що раніше Кирило Стремоусов заявляв, що сподівається на незаконне включення Херсонської області до складу Російської Федерації до кінця поточного року.

Що цікаво, ще 2 місяці тому гауляйтер говорив, що “референдумів жодних не планується”. Окупанти називають Кирила Стремоусова “заступником голови військово-цивільної адміністрації” Херсонської області.

В окупованій Херсонській області з полону загарбників звільнили двох голів місцевих громад. 28 червня звільнили з полону Голопристанського міського голову Олександра Бабича та Станіславського сільського голову Івана Самойленка з Херсонської області, — йдеться в повідомленні. Однак цього ж дня окупанти викрали мера Херсона Ігоря Колихаєва. Наразі деталей про нього немає.