Наглядова рада компанії НАК “Нафтогаз України” відмовилася працювати з новим головою правління компанії Юрієм Вітренком.
Про це йдеться в листі незалежних членів наглядової ради компанії прем’єр-міністру Денисові Шмигалю від 3 травня, копія якого є в розпорядженні видання LB.ua.
Наглядова рада не погодилася на пропозицію Кабінету Міністрів України попрацювати до обрання нового складу.
У документі зазначають, що чинному складу ради буде важко працювати з Вітренком, у якого після критики роботи ради виник конфлікт інтересів. Під час призначення Вітренка порушили закон України “Про запобігання корупції”, вважають члени наглядової ради.
Будучи на посаді першого заступника міністра і виконувача обов’язків міністра енергетики, Вітренко пропонував Кабміну оцінити незадовільно роботу наглядової ради та правління компанії, повідомило видання з посиланням на текст листа.
“Його призначення головою правління одразу після цього чітко свідчить про наявність у нього конфлікту інтересів. Як ми розуміємо, закон України “Про запобігання корупції” прямо забороняє такі призначення, а саме працевлаштування осіб, уповноважених на виконання функцій держави, у компаніях, на які вони мали вплив, протягом року із дня припинення відповідних повноважень. Такі важливі питання не пройшли б повз належну систему корпоративного врядування ще до призначення кандидата”, – ідеться в листі.
Наглядова рада НАК “Нафтогаз України” нагадала, що за погодженням з урядом і президентом України строк повноважень голови правління нещодавно продовжили на чотири роки.
“Якщо уряд мав певні суттєві перестороги щодо роботи попереднього голови правління, це також було б необхідно обговорити з наглядовою радою”, – зазначають у документі.
Розглядаючи питання продовження повноважень колишнього голови “Нафтогазу” Андрія Коболєва, наглядова рада жодного разу не розглядала Юрія Вітренка як імовірного кандидата на цю посаду, підкреслюють у листі.
“Багато хто з членів теперішнього складу правління та вищої керівної ланки працював із Юрієм Вітренком, коли він був працівником “Нафтогазу”, і слід очікувати, що багато хто з них вирішить припинити роботу в “Нафтогазі” під його керівництвом, зокрема внаслідок такого непрозорого та сумнівного процесу призначення”, – зазначили члени наглядової ради компанії.
Нагадаємо, 28 квітня стало відомо, що Кабмін звільнив Коболєва з посади голови правління “Нафтогазу”, на його місце призначили Вітренка, строк його повноважень – один рік.
Юридично звільнити Коболєва безпосередньо Кабмін не міг, тому розпустили наглядову раду “Нафтогазу”. Кабмін своїм розпорядженням від 28 квітня достроково припинив повноваження незалежних членів наглядової ради НАК Бруно Лескуа, Людо Ван дер Гейдена, Клер Споттісвуд і представників держави в наглядовій раді – Наталії Бойко, Юлії Ковалів і Роберта Бенша. За результатами засідання незалежних членів наглядової ради і представників держави в наглядовій раді “Нафтогазу” переобрали в тому самому складі.
Коболєв заявив, що заяви не писав, а про звільнення “дізнався з новин”. Він збирається оскаржити своє звільнення з “Нафтогазу”.
Уряд повідомив, що за результатами засідання загальних зборів акціонерів “Нафтогазу” роботу наглядової ради і правління у 2020 році визнано незадовільною. У Кабміні зазначили, що чисті консолідовані збитки групи компаній у 2020 році становлять 19 млрд грн, водночас у затвердженому урядом фінплані передбачали отримання 11,5 млрд грн прибутку.
У “Нафтогазі України” назвали рішення Кабміну “юридичною маніпуляцією” і поверненням до ручного управління держкомпаніями.
А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.