Цього року на українських автомобілістів чекає відразу кілька нововведень. З вересня зміняться правила паркування, а автомобілі будуть евакуйовувати. Також звузяться смуги руху і з'являться велодоріжки. А наприкінці року водіям почнуть приходити "листи щастя", передає Корупція.Інфо
Відвезуть і надішлють СМС
З вересня в Україні зміняться правила паркування – неправильно залишений автомобіль евакуюють. Закон передбачає кілька пунктів, через які авто можуть вивезти. Наприклад, якщо машина займає двоє і більше рядів на дорозі, стоїть у заборонених для зупинки або стоянки місцях, перешкоджає руху іншого транспорту або пішоходів.
Заборонене паркування на залізничних переїздах, трамвайних коліях, естакадах, мостах, шляхопроводах або під ними у тунелях, ближче 30 м від зупинок громадського транспорту, ближче 10 м від дорожніх робіт, у місцях, де буде неможливим зустрічний роз'їзд або об'їзд припаркованого авто.
Заборонено також залишати автомобіль ближче 10 м від виїздів з прилеглих територій, на пішохідних переходах і перехрестях або ближче 10 м від них, крім зупинки для надання переваги в русі.
Поліцейських зобов'яжуть робити фото чи знімати відео порушення, які потім слугуватимуть доказом. Також право евакуювати авто порушника отримають і так звані інспектори з паркування. Вони також зобов'язані будуть все знімати на фото і відео. Такі інспектори будуть муніципальними, тобто їх найматиме на роботу місцева влада.
Інформацію власнику про евакуацію надсилатимуть СМС повідомленням або електронною поштою. Щоправда, для цього треба буде внести дані до Реєстру власників транспорту, попередньо написавши заяву до МВС.
Якщо ваших даних там не буде, то про те, куди поділася машина, можна буде дізнатися зателефонувавши у поліцію.
День на штрафмайданчику може коштувати власнику до тисячі гривень.
Надійдуть "листи щастя"
Також до кінця року обіцяють остаточно ввести фото- і відеофіксацію порушень. Тому у 2018 році на дорогах з'являться 200-300 комплексів. Вже зараз на трасах на в'їзді і виїзді з Києва та інших великих міст встановлені відеокомплекси, які ведуть спостереження за порушеннями.
Інформація має передаватися до єдиного центру обробки даних із захищеного зв'язку. Інспектор ідентифіковуватиме порушника, для цього система має взаємодіяти з усіма електронними реєстрами. Після складання адмінпостанови її ("лист щастя") надсилатимуть поштою. Кожен власник автомобіля зможе створити свій електронний кабінет, і повідомлення про штраф приходитиме туди або на електронну пошту.
Термін оплати штрафу – 10 днів
Що стосується авто на єврономерах, чиї власники часто просто невідомі МВС, то "лист щастя" надходитиме тому, хто перевіз авто через кордон. Звісно, це пробіл, бо перевізник може бути громадянином іншої країни. Але в поліції кажуть, коли він вирішить вчергове в'їхати в Україну, на кордоні йому можуть вручити всі квитанції про порушення.
Також не вирішена проблема з авто, проданими за дорученням. Штрафи надходитимуть первинному власнику транспорту, і йому самому вже доведеться доводити, що не він був за кермом.
Зважать і оштрафують
Цього року на дорогах України великовантажний транспорт зважуватимуть автоматично. Для цього закуплять шість спеціальних вагових комплексів, три з яких встановлять на в'їздах до Києва. Надалі по всій Україні їх буде близько ста. Подібні заходи потрібні, щоб важкі автомобілі не руйнували доріг. Зараз в Україні діє близько 80 вагових комплексів – мобільних і стаціонарних.
Вага автомобіля з вантажем може становити 38 тонн, контейнеровозів – 44 тонни. На спеціальних маршрутах норма збільшена на 2 тонни (до 40 і 46 тонн відповідно). При зважуванні допускається похибка у 2%.
За перевантаження автомобілі штрафують, сума покарання становить 1700 грн.
Дороги стануть вужчими
А з 1 вересня розмітку на українських дорогах малюватимуть по-новому, через це смуги руху стануть вужчими. Простір, що звільнився, обіцяють віддати під велодоріжки і смуги руху громадського транспорту.
Так, смуга міської магістралі звузиться із 3,75 м до 3,5 м. На міських вулицях смуги замість 3,5 м стануть шириною всього 3 м. А на вузьких вулицях у житлових кварталах 2,75 м замість 3 метрів. В уряді вважають, що це дозволить знизити швидкість руху в населених пунктах і зменшити аварійність.