ТАК РОЗКРАДАЮТЬСЯ ЕНЕРГЕТИЧНІ РЕСУРСИ УКРАЇНИ : «Енергоатом” саботував продаж нічної електроенергії на аукціоні. На аукціоні 16 березня, “Енергоатом-Трейдинг”, дочірня компанія “Енергоатома”, не задовольнила жодної заявки на нічну електроенергію до кінця року. При цьому в аукціоні брали участь 20 компаній.

Про це пише на своїй сторінці у фейсбук політик Ігор Смешко, з посиланням на статтю Економічної правди. Далі передаємо його слова в оригіналі.

Пропозиції становили близько 800 грн/МВт, а деякі заявки досягали понад 1000 грн/МВт-год, що вважається абсолютно нормальною ціною для нічної електроенергії.

Максимальна ціна (цінове обмеження) на нічну електроенергію з 20 серпня – 1,229 грн/МВт-год. Поточна ціна на ринку на добу вперед становить близько 1000 грн/МВт-год.

На початку лютого аукціонний комітет (складається з представників Міністерства енергетики, НКРЕКП, та Мінекономрозвитку) змінив правила аукціону. Тепер неможливо об’єднувати великі обсяги електроенергії в один лот, як це робили “Енергоатом” та “Центренерго” раніше, діючи нібито в інтересах групи Ігоря Коломойського у 2020 році.

На думку аналітиків, через ці зміни керівництво “Енергоатому” припинило продаж електроенергії на аукціонах.

Вважається, що “Енергоатом” має велику надлишкову пропозицію на ринку на добу вперед, яка опиняється на балансуючому ринку і продається з великою знижкою. В результаті, замість того, щоб продавати нічну електроенергію на аукціонах за 800-1000 грн/МВт-год, “Енергоатом”, схоже, продає її на балансуючому ринку за 100-200 грн/МВт-год.»

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.