У Луганській області поліція викрила “кримінального авторитета” зі списку санкцій РНБО, який є громадянином Грузії.

Про це повідомляється на сайті Нацполіціі.

Всього було затримано троє громадян цієї країни, один з яких – “кримінальний авторитет”.

“У ході перевірки встановлено, що чоловік знаходиться в списку санкцій згідно з додатком №1 до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 14 травня 2021 року”, – відзначили в поліції.

Як пише “Українська правда”, за даними її джерела в правоохоронних органах, викритий “авторитет” – Руслан Аскеров. Він є підсудним у кримінальній справі, яку розглядає Жовтневий суд міста Маріуполя.

Своєю чергою заступник директора департаменту комунікацій МВС Ярослав Тракало уточнив, що оскільки особа є підозрюваною у кримінальному правопорушенні, вирішення питання про примусове повернення в країну походження можливо тільки після постанови суду.

“Питання видворення з країни громадянина Грузії буде вирішуватися після вироку суду і в залежності від того, яким буде цей вирок. Якщо особу буде визнано винним, спочатку вона повинна понести покарання, після чого буде видворена за межі держави в країну походження”, – пояснив Тракало.

Відзначимо, через місяць після ухвалення санкцій проти кримінальних авторитетів Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України у країні не лишилось жодного “злодія в законі”, принаймні на волі, відзвітував нещодавно секретар РНБО Олексій Данілов. За цей місяць поліція та СБУ ледь не щодня повідомляли про нові затримання, обшуки та депортації десятків кримінальних авторитетів.

Санкції, запроваджені указом президента щодо вражаючого переліку з 668 чоловіків – переважно громадян Грузії, Росії та Азербайджану, – дійсно дали правоохоронцям широкі повноваження. У першу чергу, щодо видворення іноземців – фігурантам списку відтепер можна в позасудовому порядку скасовувати посвідки на проживання та дозволи на імміграцію, відмовляти в українському громадянстві та просто висилати за межі країни. Тим же, хто і так нині перебуває за кордоном, в’їзд в Україну заборонено пожиттєво.

“Це той випадок, коли я зовсім не засмучений тим фактом, що хтось емігрує з України назавжди”, – підбивав проміжні результати запровадження санкцій Володимир Зеленський.

Утім, критерії, за яким люди потрапляли до санкційного списку, і досі до кінця не зрозумілі. Формально його подав до РНБО Кабінет Міністрів, але на засіданні РНБО список представляв голова Нацполіції Ігор Клименко. З його слів випливає, що 557 фігурантів переліку – це розпорошена по всьому світу верхівка пострадянського злочинного світу, так звані “злодії в законі”, 36 із яких станом на початок року постійно проживали в Україні. Ще 111 осіб – кримінальні авторитети рангом нижче, переважно уродженці Північного Кавказу та Закавказзя, як заявляється, причетні до організації в Україні злочинних банд.

Заступник голови парламентського комітету з правоохоронної діяльності Андрій Осадчук розповів DW, що теж хотів отримати від поліції пояснення щодо списку, однак не зміг зібрати достатньо голосів у комітеті, щоб викликати її керівництво на доповідь.

Правоохоронці й раніше оприлюднювали списки так званих “злодіїв у законі”, виявлених на території України, щоправда, без повних імен, обмежуючись кримінальними прізвиськами. Але за “поняттями” – неофіційним зведенням правил пострадянської оргзлочинності – статус “злодія” є визнанням чеснот та авторитету, а не чимось, що варто приховувати. Навпаки, інформація про “коронування” нового злочинця поширюється, як блага звістка. Тож переліки кримінальних авторитетів різного ступеню точності ведуть не тільки правоохоронці, але й незалежні дослідники.

Так, у базу російської інформаційної агенції “Прайм Крайм”, яка документує кримінальний світ останні 15 років, нині внесено 425 активних “злодіїв у законі” – на 130 менше, ніж у списку РНБО. Головна редакторка агенції Вікторія Гефтер припускає, що українські поліцейські включили до свого переліку чимало вже “розкоронованих” злочинців.