Будівництво "Північного потоку-2" з Росії до Німеччини не зупинить ніщо. Навіть якщо західні компанії вийдуть з проекту газопроводу під тиском санкцій, РФ зможе завершити його сама.

Про це заявив міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас на форумі в Берліні.

"Цей проект не зірве вже ніхто. Санкції США можуть призвести до виходу з нього західних компаній, у тому числі німецьких концернів. Це, однак, не призведе до згортання проекту. У такому разі Росія реалізує його самостійно, і тоді вже ніхто не буде мати впливу на збереження транзиту газу через Україну,– заявив Маас.

Дипломат зауважив, що наразі за участю ЄС ведуться переговори про те, щоби після запуску проекту, транзит газу Україною все ж був збережений.

"Ці переговори, однак, втратять сенс, якщо США запровадять санкції, і росіяни самостійно добудують газопровід", – додав він.

Будівництво газопроводу "Північний потік-2" протяжністю 1200 кілометрів почалося давно, майже третину газопроводу вже прокладено. Хоча США і цілий ряд східноєвропейських країн не залишають спроб зупинити цей проект. 

Посол США у ФРН Річард Гренелл нещодавно розіслав німецьким компаніям, що беруть участь у будівництві газопроводу, листи з погрозами санкцій.

Хайко Маас у зв'язку з цим зазначив, що не його справа-говорити послам, що їм дозволено, однак додав, що "самі Сполучені Штати повинні вирішити, чи відповідає подібний стиль профілювання інтересам США".

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Крім того, вже відомо про те, що Конституційний суд Німеччини вирішив не розглядати скаргу Союзу охорони природи Німеччини  проти будівництва через дно Балтійського моря газогон "Північний потік-2".

Вони вказали на серйозний екологічний збиток, який принесе будівництво "Північного потоку-2". Але Конституційний суд відхилив позов, аргументувавши своє рішення тим, що екологи не змогли достатньою мірою пояснити свою позицію.

Також, попри заперечення з боку світової спільноти будівництво "Північного потоку-2" триває. 

Наприкінці грудня оператор проекту компанії Nord Stream 2 повідомив, що на сьогодні вже уклали близько 370 кілометрів скандального газопроводу, який постачатиме газ з Росії до Німеччини в обхід України.