“Північний потік-2” зараз мертвий. Навряд чи проєкт буде реанімований коли-небудь.

Про це заявила заступник держсекретаря США з політичних питань Вікторія Нуланд у вівторок, 8 березня.

Вона розповіла про майбутнє російського проекту під час виступу перед американськими законодавцями.

“Я думаю, що “Північний потік – 2″ тепер мертвий. Цей шматок металу на дні моря, я не думаю, що його колись оживлять”, – зазначила американська дипломатка.

Раніше вона повідомила, що посли США у всіх країнах отримали настанови переконувати держави вводити жорсткі санкції проти Росії. Це пов’язано з тим, що країна-агресор напала на Україну та веде у нашій країні жорстоку війну.

Зауважимо, через вторгнення військ Росії в Україну Німеччина призупинила співпрацю з країною-агресором щодо газопроводу “Північний потік-2”.  Однак тепер у Кремлі погрожують “дзеркальним рішенням” стосовно “Північного потоку-1”.

Про це заявив віце-прем’єр РФ Олександр Новак у коментарі пропагандистському РИА Новвости. 

Москва вважає себе у праві “ухвалити “дзеркальне” рішення та накласти ембарго на прокачування газу через газопровід “Північний потік-1”, – підкреслив Новак.

Втім, він зазначив, що, вони цього не роблять, мовляв, “від такого рішення ніхто не виграє”.

Новак запевнив, нібито газопровід “Північний потік-1”, який веде з РФ до Німеччини, зараз завантажено на 100 відсотків.

Варто зазначити, що президент США Джо Байден розпорядився ввести санкції проти “ПП-2” ще до російського вторгнення в Україну. Зокрема, обмеження було введено 23 лютого – проти оператора газопроводу компанії Nord Stream 2 AG, а також її виконавчого директора Маттіаса Варніга.

Очікувалося, що через запроваджені санкції оператор “Північного потоку-2” оголосить про банкрутство. А після нападу військ РФ на Україну, стало очевидним, що газопровід зовсім не запускатимуть.

Раніше також повідомлялося, що оператор газопроводу, швейцарська компанія Nord Stream 2 AG, розглядає можливість подання заявки про банкрутство. Nord Stream 2 AG на 100% належить “Газпрому”. Його партнерами в проєкті виступали британська Shell, австрійська OMV, французька Engie й німецькі Uniper і Wintershall. Shell уже оголосила про свій вихід з усіх спільних проєктів з росіянами. 

Загальна вартість газопроводу оцінюється у 10 млрд євро.