Пізно вночі! Аваков “зник” – просто на віллі. Терміновий борт – Кучма не чекав: таємницю викрили. Постріл в голову

Після 7 років на посаді міністра внутрішніх справ Арсен Аваков подав у відставку. Наскільки впливовою людиною він був в Україні та, з яким попередником можна порівняти Авакова, в інтерв’ю ASPI news розповів відомий політолог.

“Хоч Аваков, як і Юрій Луценко (міністр внутрішніх справ у 2005-2010 роках за президента Віктора Ющенка), отримав свою посаду внаслідок перемоги Майдану, вони з ним кардинально різні. Луценко принаймі пробував у кожному питання вишукував порозуміння.

 

“Віталій Захарченко (міністром внутрішніх справ у 2011-2014 за часів Віктора Януковича) був лише одним з гвинтиків у російській грі в Україні. Називати Авакова, попри усі його мінуси, людиною з проросійським бекграундом я б не став. Він все ж таки причетний до обидвох майданів”.

“За певною демонізованістю, не демократичністю, впливовістю та можливістю керувати процесами загалом у державі Аваков схожий на Юрія Кравченка (керував МВС у 1995-2001 роках). Міністр часів Леоніда Кучми створив систему, яка розправлялася з опозицією дуже жорстко, не панькаючись. Схожість між Аваковим та Кравченком просто вражаюча. Наприклад, обидва розпоряджалися Держбюджетом на свій розсуд. Аваков, безумовно, був впливовішим за прем’єрів Олексія Гончарука та Дениса Шмигаля”.

 

“Зрештою Кравченко став загрозою, тому у підсумку Кучма “прибрав” його з посади. А після кардинальної зміни влади в Україні Кравченко, як людина занадто обізнана, становив певну загрозу для колишнього режиму. Щось подібне відбувається з Аваковим. Хоча він, вивчивши досвід попередників, ймовірно, випередив події та вирішив піти сам з корабля. Я не вірю в офіційні повідомлення, що Аваков пішов у відставку на прохання Зеленського”.

Дійсно, навесні 2005 року, вже після перемоги “Помаранчевої революції” ексміністр Кравченко загадково загинув від двох пострілів в голову. Хоча офіційне слідство зробило висновок, що це було самогубство.

“Те, що Авакова після відставки не видно й не чутно в Україні, свідчить про те, що він може виявитися дуже не вигідним для чинної влади. Й в Україну він повернеться, очевидно, лише тоді, коли знову стане впливовою ключовою особою. Я навіть здогадуюсь, де він зараз перебуває. Свого часу, коли за Януковича в Авакова виникли проблеми, він понад рік переховувався на своїй віллі в Італії” – підкреслив політолог

Нагадаємо, не так давно Президент Володимир Зеленський представив новопризначеного міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського і поставив йому завдання. Пріоритет – “завойовування” довіри українців до системи правоохоронних органів.

Президент України Володимир Зеленський підкреслив, як важливо, що всі пишалися національною поліцією, правоохоронними органами. Це завдання є головним для нового міністра МВС, сказав Зеленський. Президент привітав Монастирського з призначенням. “Дуже важливо, щоб керівництво держави довіряло міністрам і, перш за все, міністру МВС. Тому що я, як громадянин України, хочу дуже сильно довіряти правоохоронним органам і поважати представників правоохоронних органів, які захищають спокій і безпеку людей”, – додав Зеленський.

А от Представник провладної фракції “Слуга народу” Олександр Качура пояснив, чому не заздрить кандидату на посаду очільника МВС Денису Монастирському.

“В них там окремі свої правила життя, потрібно вміти взяти усе це під свій контроль і мати сильну руку. Адже Монастирського справді чекає дуже серйозний життєвий челендж, і чи виграє він у ньому чи ні, чи зможе усе це контролювати, побачимо з часом. Я сподіваюся, що так, він знайде для цього сили”, – наголосив Качура.

Крім того, нардеп висловив свою думку щодо того, які результати роботи будуть свідчити про успішність нового міністра – в першу чергу, це розслідування резонансних справ, завершення реформи поліції та наповнення кадрами, адже у одного слідчого може лежати одночасно безліч справ, і ніхто першочергово не розслідуватиме крадіжки чи пограбування.

Качура поділився, що нещодавно мав розмову із Міхеілом Саакашвілі, який сказав, що для успішної реформи поліції потрібно три роки. Тож протягом першого року роботи Монастирського можна буде зрозуміти, чи впорається він із цим завданням.

“Але я думаю, що оновлення системи точно потрібне, система, яка була сформована Арсеном Борисовичем, є досить потужна, але в ній є свої недоліки. Думаю, треба буде внести деякі корективи”, – підкреслив він.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.