Президент США Джо Байден в ніч на 16 квітня за Києвом виступив із заявою з приводу Росії. Виступ відбувся незабаром після підписання ним указу про введення чергового пакету антиросійських санкцій.

Повний текст промови глави Білого дому.

Росіяни, як і американський народ, все-таки хочуть жити мирно в майбутньому.

Під час моєї виборчої кампанії я однозначно говорив: якщо мене оберуть президентом, я буду відповідати на будь-які спроби втрутитися в наші вибори. Це святе, ніхто не може втручатися в наш виборчий процес безкарно.

Під час перехідного періоду було втручання з боку компанії Solar Wind. У січні, коли я склав присягу, я сказав, що ми проведемо оцінку цього.

Ми вже говорили [c Путіним] на цьому тижні. І я говорив, що ми будемо відповідати пропорційно. Тому що ми зробили висновок, що Росія втручалася у вибори. І ми знаємо, що це буде покарання.

Я також дозволив впроваджувати нові заходи, включаючи санкції. Я абсолютно ясно сказав Путіну, що ми могли піти і далі, але ми вирішили діяти пропорційно, що не будемо починати новий цикл ескалації.

Ми хочемо, щоб у нас з Росією були хороші передбачувані відносини. Але якщо Росія буде підривати нашу демократію, будуть наступні кроки у відповідь.

Як президент США я маю право це робити. Але зараз, в період конкурентності, ми справлялися з напруженістю, не давали їй вийти з-під контролю.

Ми знаємо, що Росія і США можуть працювати разом. Ми швидко продовжили СНО-3. Це в інтересах США, Росії та світу.

Я говорив Путіну, що нам треба спілкуватися безпосередньо. Це дасть можливість зробити наші відносини більш дієвими. Путін погодився з цим.

Я сказав, що влітку нам треба зустрітися в Європі, щоб розглянути цілий ряд питань, які стоять перед нашими країнами. Наші команди якраз обговорюють це зараз.

Після цього саміту ми могли б почати діалог про стратегічну стабільністьі, займатися безпекою і контролем за озброєннями. Ми повинні вирішувати питання, які є критичними викликами. Це і ядерна загроза з Ірану і Північної Кореї, поширення пандемії, наслідки кліматичних змін.

Я також сказав президенту Путіну про те, що Сполучені Штати непохитні в нашій підтримці наших союзників в Європі.

Я висловив занепокоєння з приводу того, що на кордоні з Україною все-таки Росія нарощує збройні сили, з приводу анексії Криму. Також я сказав, що нас турбують питання територіальної цілісності України. Я сказав, що ми проти збройних дій, і треба проконтролювати цю ситуацію. І США готові далі діяти конструктивно, щоб слідувати цьому процесу.

В інтересах США працювати з Росією. Ми повинні це робити і ми будемо це робити. І якщо Росія буде порушувати інтереси Штатів, ми буде захищати. Ми завжди захищаємо свою країну, своїх громадян, своїх союзників.

“Північний потік – 2” – це складне питання, яке впливає на наших союзників в Європі. Я спочатку був проти “Північного потоку – 2”. Але це питання залишається відкритим.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.