Джо Байден знову звернувся до американського народу та світу щодо ситуації в Україні.

Головні тези Президент США:

  • Російські найманці порушують режим припинення вогню та провокують українців
  • Росія  поширює шквал дезінформації, зокрема, звинувачуючи Україну в обстрілі дитячого садочку на підконтрольній території 
  • Путін прийняв рішення – він планує вторгнутися в Україну та дійти до Києва
  • Сполучені Штати разом із союзниками та партнерами підтримають український народ. Росію буде притягнуто до відповідальності за її дії
  • Якщо Путін почне агресивні дії до наміченої на 24 лютого зустрічі Лаврова та Блінкена, це означатиме, що двері для дипломатичного рішення зачинені

Зазначимо, що Росія в даний момент вже розпочала кампанію з дестабілізації ситуації на кордонах.

На кордоні з Україною Росія розмістила 40% своїх військових. Вони перебувають у наступальній позиції.  Про це пише Guardian. 

Представник оборонного відомства США у коментарі Agence France-Presse заявив, що Москва розпочала кампанію з дестабілізації ситуації в Україні. Він зазначив, що Вашингтон вже кілька тижнів попереджає, що Росія може спровокувати або сфабрикувати інцидент у цьому районі, щоб знайти привід для вторгнення в Україну.

Чиновник, який говорив із журналістами на умовах анонімності, сказав, що США спостерігали значні переміщення із військових. За оцінками США, Росія розмістила понад 150 000 своїх військових біля кордонів України.

“Від сорока до п’ятдесяти відсотків перебувають у наступальній позиції. За останні 48 годин вони розгорнулися до тактичної групи”, – сказав чиновник журналістам.

Пункти тактичного збору – це райони поруч із кордоном, де військові підрозділи розгортаються перед атакою.

Чиновник сказав, що Москва розмістила 125 батальйонних тактичних груп поблизу кордону з Україною порівняно з 60 у звичайний час та з 80 на початку лютого.

Нагадаємо, за даними ОБСЄ, Росія зосередила біля кордону з Україною та на тимчасово окупованих українських територіях до 190 тис. військових.