На півдні російським загарбним зараз дуже складно, тож вони все частіше піднімають білий прапор

Російські окупанти на південному напрямку все частіше добровільно піднімають білий прапор і здаються в полон, заявила під час телемарафону Керівниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони України Південь Наталія Гуменюк.

Вона зазначила, що на півдні окупантам теж дуже складно. Тож наразі загарбники просто імітують підтягування резервів шляхом маневрування.

“Вони розуміють, що нові сили підтягувати нізвідки, хоча командування російських окупаційних військ намагається зімітувати підтягування резервів шляхом маневрування. Підрозділи переїжджають з одного напрямку на інший, імітуючи підтягування сил. Але їхнє спілкування розкриває, що вони тут вже давно і сили на фініші”, – додала керівниця пресцентру Сил оборони на півдні.

Наталія Гуменюк також підкреслила, що така ситуація спонукає росіян складати зброю і здаватися в полон.

“Є випадки, коли вони добровільно піднімали білий прапор, а також випадки, коли наші військові під час роботи зустрічають російських окупантів, які готові поповнити обмінний фонд”, – підсумувала вона.

Зазначимо, що ЗСУ відбили деякі населені пункти на півдні України. Однак, про звільнені території повідомлять пізніше, щоб не піддавати їх масованим ударам з боку окупантів.

За словами Гуменюк, наразі готується офіційне повідомлення.

“Ми продовжуємо позиційні бої, є території, які нами вже звільнені, і є розрахунковий час оголошення цих територій такими, які вже повністю під юрисдикцією України. Тому давайте ще трішечки почекаємо, ми готуємо офіційне повідомлення щодо цього”, – сказала Гуменюк.