В «Нафтогазі» двіж – ДФС проводить обшуки. Йшов повз будівлю – знімальні групи, особи характерно оперативної зовнішності. Про це пише на своїй сторінці у Фейсбук блогер Сергій Іванов.
ДФС пише, що обшуки – в рамках провадження стосовно Коболєва – 2,7 млрд грн імовірно не сплаченого ПДВ при розмитненні «газпромівського» газу в 2015 році.
Спитав своє джерело в ДФС – каже, що Коболєва немає в країні і що після обшуків його можуть оголосити в розшук.
Відзначимо, що як повідомляє наближений до Офісу президента телеграм-канал “Картковий Офіс”:
В ході обшуків в НАК «Нафтогаз України» Державної фіскальною службою були зібрані докази по справі про ухилення від сплати ПДВ на суму 2,7 млрд грн.
Суть справи полягає в тому, що перебуваючи на посаді голови правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв, починаючи з жовтня 2015 року та до недавнього часу, як уповноважена особа компанії, навмисне не завершив процедуру митного оформлення поставленого російським «Газпромом» газу в Україну. У слідстві таких дій, державі було завдано збитків у розмірі 2,7 млрд грн.
Точна і остаточна сума буде названа вже після проведення судово-економічної експертизи.
Зараз же співробітники ДФС повідомляють, що зібраних ними документальних фактів вже достатньо для доказу ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.
Однак, з’явилася інформація, що Коболєв, якого вже планували викликати на допит, може і зовсім не знаходиться на території України. У зв’язку з цим, ймовірно, що найближчим часом він може бути оголошений в розшук.
Відзначимо, що Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” після призначення Юрія Вітренка головою правління продовжила кадрові перестановки та змінила директора з персоналу.
Про це повідомляє прес-служба “Нафтогазу”.
Компанія призначила Олену Бойченко директором з Управління персоналом та соціальної політики НАК “Нафтогаз України”. До моменту призначення Бойченко обіймала посаду директора консалтингового напрямку Human Capital Advisory Services в компанії “Делойт” в Україні та консультувала міжнародні та українські компанії з різних галузей.
“Бачу своїм завданням посилити кадровий потенціал НАКу. Важливо усвідомити роль людини на виробництві та переглянути звичні підходи до роботи з персоналом. Знайти та закріпити нові практики, які б враховували потреби працівників, їх життєві обставини, стан здоров’я, покликання і можливості”, — цитує Бойченко прес-служба “Нафтогазу”.
Відзначимо, що причиною звільнення Андрія Коболєва з посади голови правління НАК “Нафтогаз України” стали збитки держкомпанії за 2020 рік у розмірі 11 млрд грн. Про це сказав президент України Володимир Зеленський під час прес-конференції.
“Нафтогаз повинен наповнювати бюджет згідно затверджених планів. Компанія показала 11 млрд грн збитків за минулий рік. Тому уряд, як акціонер, прийняв рішення змінити керівництво компанії”, – сказав Зеленський.
Президент також додав, що незабаром буде припинена діяльність організацій і ЗМІ, які лобіювали інтереси колишнього керівництва НАК “Нафтогаз України”.
Зеленський впевнений, що після зміни керівництва держкомпанії таких збитків не буде.
«Закриються приватні офіси, які фінансували лобіювання Нафтогазу. Закриються ЗМІ і їх представники, які є за кордоном для лобізму тих чи інших людей з керівництва НАК Нафтогазу. Там великі гроші. І це платите не ви, не я, а всі громадяни України. Це серйозна проблема», — відзначив Зеленський.