Ще у середу Блінкен казав, що має наміри поспілкуватися з Лавровим ближчим часом.

29 червня Держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ РФ Сєргєй Лавров таки провели телефонну розмову. Це перша їхня розмова з початку повномасштабної війни Росії проти України 24 лютого. Головною темою розмови були окуповані території України. Блінкен попередив Росію про наслідки, якщо Кремль продовжить реалізовувати свої плани щодо анексії нових територій України. Однак, за результатами розмови держсекретар підкреслив, що США не бачать «жодного бажання» з боку росії припинити агресію проти України.

“Я чітко виклав, які їхні дії ми передбачаємо у наступні тижні й місяці, включно з псевдореферендумами на цих українських територіях, спроби імітувати, ніби населення цих територій хоче приєднання до Росії та виконувати політичні цілі Путіна – захопити стільки території України, скільки вийде, та намагатися знищити Україну як незалежну суверенну державу… Важливо, щоб росіяни чули від нас напряму, що з цим не змиряться і Росії, якщо вона продовжить реалізовувати ці плани, доведеться заплатити додаткову ціну”, – сказав Ентоні Блінкен.

Говорили про розблокування експорту зерна з України через Чорне море, також Блінкен висловив позицію США з приводу намірів Росії анексувати нові українські території.

Держсекретар США заявив, що обговорив очікування від набуття чинності угоди, яка дозволить безпечне транспортування українського зерна через Чорне море. Він закликав Лаврова від імені багатьох країн світу виконувати те, на що Росія погодилася у Стамбулі, та уможливити експорт зерна з українських портів через Чорне море, – повідомляє CNN.

“Важливо, що він почув напряму від мене від імені багатьох країн очікування того, що Росія зробить наступні кроки згідно з домовленостями і припинить блокаду та дозволить кораблям пройти”, – зазначив держсекретар.

Він також наголосив, що “світ не визнає анексій” українських територій Росією, і що їй доведеться дорого заплатити, якщо вона просунеться у здійсненні своїх планів з анексії українських територій.

Як пише кореспондентка CNN Кілі Артвуд, Блінкен розповів, що мав телефонну розмову з Лавровим, і це була “щира й пряма розмова”. Блінкен розповів журналістам, що переконував Лаврова погодитися на пропозицію США щодо звільнення двох незаконно затриманих у Росії громадян США – Пола Уілана й баскетболістку Брітні Ґрайнер.

Державний секретар Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкен повідомив міністра закордонних справ України Дмитра Кулебу про підсумки його розмови з міністром закордонних справ Російської Федерації Сергієм Лавровим.

Про це Кулеба написав на своїй сторінці у Twitter.

“Я розмовляв з Ентоні Блінкеном, який повідомив мені про підсумки його розмови з міністром закордонних справ Росії. Ми домовилися про подальше зміцнення України у військовому та економічному плані та зосередилися на наступних практичних кроках, які дозволять Україні змусити російське вторгнення провалитися”, – зазначив Кулеба.

Міністерство закордонних справ Росії підтвердило проведення телефонної розмови свого глави Сєргєя Лаврова з державним секретарем США Ентоні Блінкеном

У повідомленні МЗС Росії зазначається, що Блінкен з Лавровим “обговорили поточну ситуацію в Україні”, а росіянин знову повторив, що цілі та завдання “спецоперації” в Україні будуть повністю виконані.

Лавров повторив наратив про “накачування України американською і натівською зброєю”, що “продовжує агонію режиму в Києві, затягуючи конфлікт і примножуючи жертви”.