На Харківщині окупанти намагаються йти в атаки, однак, як розповів радник голови ОП Олексій Арестович, безрезультатно.

Водночас на Ізюмському напрямку ситуація дещо цікавіша. Зокрема біля Довгенького, де тривалий час тривав російський наступ.

Довгеньке вже за нами, за деякими даними. Відсунули. Якщо подивитися на південь від Ізюма, то все це – Долина, Довгеньке, – було ще нещодавно за противником. Вже ні,
– додав радник голови ОП.

За словами Арестовича, також окупанти намагаються просунутися на Ізюм. Там їх також успішно б’ють та відтискають ЗСУ.

“Цілком ймовірно, що там, мовитиметься про якесь тактичне оточення. Не для нас”, – зауважив Арестович.

Там українські захисники вже відбили декілька населених пунктів. росіяни намагалися йти в атаку, щоб їх повернути, але в них нічого не вдалося.

“Там відбуваються успішні контрнаступальні дії ЗСУ, які спричиняють великі неприємності для окупантів. Побачимо, чим це завершиться, адже там досить цікаво лінія фронту”, – зазначив радник голови ОП.

Арестович додав, що на Сіверському напрямку окупанти досі намагаються просуватися південніше Григорівки на Серебрянку. Однак в них також нічого не вдається – ЗСУ успішно їх б’ють.

“До Бахмутського (напрямку – ) підповзають. Але продовжуються бої – наші вирішують свої завдання, противник свої. Подивимось, хто та що там вирішить”, – додав радник голови ОП.

На ділянці фронту від Авдіївки до Маріїнки відбуваються атаки окупантів на Веселе зі спробами його оточити. Також загарбники намагаються рухатися південніше Авдіївки – тривають спроби ходити на Піски. За словами Арестовича, там ситуація змінюється то на нашу, то на їхню користь.

“Зосереджена велика кількість артилерії. Сторони луплять один по одному великими бейсбольними битками по голові, але просування немає. Попри те, що вони регулярно доповідають, що взяли (Піски – ред). Грандіозна битва за Україну зведена до війни за корівник на околиці Пісків. Звичайно, це – “досягнення” за 6 місяців, нічого не скажеш”, – пожартував радник голови ОП.

Окрім цього, росіяни намагаються рухатися від Олександрівки на Маріїнку та контратакувати від Єгорівки на Вугледарському напрямку. Проте традиційно успіхів не мають.

До слова, за даними Генштабу, окупанти намагалися відбити бій у районах населених пунктів Івано-Дар’ївка, Веселе, Яковлівка та Бахмут. Українські воїни спричинили вогонь та змусили окупантів втікати. З таким же результатом ворог здійснив наступ поблизу Зайцеве.

На Сіверському напрямку ворог продовжує утримувати окремі підрозділи військ Західного військового округу у прикордонних районах Брянської та Курської областей. Вони проводять показові дії, щоб сколихнути маневр підрозділів наших військ та запобігти їх перекиданню на інші області.

Ворог обстріляв наші позиції зі ствольної та реактивної артилерії села Катеринівка, Середина-Буда та Мезенівка Сумської області. Вело повітряну розвідку біля Гая та Щалихіна.

На Слобожанському напрямку ворог веде боротьбу з метою утримання раніше окупованих кордонів та запобігання наступу українських військових, ворог намагається розкрити розбудову системи оборони наших військ.

На Слов’янському напрямку ворог обстріляв з артилерійських райони Бражківки, Карнухівки, Сулихівки, Нова Дмитрівка, Протопопівка, Адамівка, ЗЗалимана, Мазанівка та Долина.

На Донецькому напрямку за підтримки оперативно-тактичної та армійської авіації ворог веде наступальні бої на Бахмутському та Авдіївському напрямках, намагається виселити наші підрозділи від використаних кордонів артилерійським вогнем.

На Бахмутському напрямку зафіксовано ворожий артилерійський вогонь у напрямку Соледара, Кодема, Білохорівки, Бахмутське, Вижимка, Вершини. Біля Вершини, а також Зайцеве, Дачі, Бахмута, Яковлівки та Спірне ворог застосував авіацію.

Ворог вів наступальні бої під Краснохорівкою та Авдіївкою, успіху не мав, пішов.

Два носії крилатих ракет морського базування типу “Калібр” знаходяться у водах Чорного моря в готовності до застосування високоточної зброї.

Авіаційне угруповання ворога веде системні бої за утримання сухопутних груп. Зусилля зосереджені на пошкодженні військових об’єктів на Донецькому напрямку.

Українські авіаційні та ракетно-артилерійські підрозділи продовжують вдало завдавати вогневим пошкодженням скупчень живої сили, військової техніки російських окупантів та складів Внаслідок втрат особовий склад ворога на багатьох напрямках відмовляється воювати та вдається до диверсій.