Збройні сили України спостерігають перекидання перших мобілізованих на південь України. Серед них уже є перші загиблі. Про це повідомив полковник СБУ Роман Костенко.

– Додатковий ресурс противника – завжди погано для поля бою. Оскільки це завжди люди у танках, з автоматами та іншою військовою технікою. Тому, якої б якості вони не були, у будь-якому разі вони стрілятимуть у нас, – пояснив він.

Костенко додав, що на цьому напрямку вже є перші вбиті мобілізовані росіяни.

– Однак не можу не погодитися з тим, що справді все залежить від якості мобілізаційного ресурсу Росії. Ми розуміємо, що перші мобілізовані із РФ вже є на півдні України. І перші вбиті також є. Українська артилерія щільніше битиме по окупантах, скільки їх не було б, – підсумував полковник СБУ.

Зауважимо, 29 вересня путін звернувся до ради національної безпеки щодо “часткової мобілізації”, яку він оголосив 21 вересня. За його словами, під час цієї кампанії виникає багато питань, і необхідно оперативно виправляти помилки та не повторювати їх.

Британська розвідка звертає увагу, що надзвичайно швидке визнання диктатором росії проблем із оголошеною частковою мобілізацією підкреслює її неефективність.

Місцеві чиновники, ймовірно, не мають чіткого уявлення про точні масштаби та правове обґрунтування кампанії. Вони майже напевно призвали осіб, які не відповідають визначенням, заявленим Путіним і міністерством оборони.

“Оскільки призвані резервісти продовжують збиратися в наметових транзитних таборах, російські чиновники, ймовірно, намагаються забезпечити навчання та знайти офіцерів для керівництва новими підрозділами”, – дійшли висновку в британській розвідці.