На початку повномасштабного вторгнення РФ у лютому 2022 року десантники намагалися висадитися у Гостомелі та Василькові на Київщині, але українські військові відбили ці спроби. Тоді українські захисники ліквідували ледь не увесь російський десант. І окупанти не досі не можуть оговтатися від тих подій. Проте навіть попри великі втрати говорити про те, що російський десант відходить у минуле, не можна. 

Про це під час ефіру на своєму каналі в YouTube розповів військовий експерт Олег Жданов. 

“Зараз розглядається один із варіантів операції вторгнення до України зі сторони Білорусі. Ми розуміємо, що це не сьогодні, завтра чи післязавтра. Це може бути у середньостроковій перспективі, якщо РФ почне формувати ударне угрупування. Але як варіант можна розглядати висадження десанту зі сторони Білорусі з метою захоплення плацдарму і прориву нашої оборони на кордоні. Чи можливий він – теоретично так. Практично – у РФ немає сил і засобів. Ми розглядали можливість висадження морського десанту в Одесі – теж ні”, – розповів експерт.  

За словами Жданова, Росія примудрилася нав’язати нам позиційну війну зразка Другої світової, під час якої дуже важко вести десантні операції – як морські, так і сухопутні. 

“Але в сучасній війні висадження десанту, захоплення об’єкту і утримання до підходу основних сил – це цілком прийнятно”, – додав він.