Незважаючи на те, що в уряді вже обіцяли заплатити людям, які втратили роботу через карантин, президент Володимир Зеленський попросив бізнес не звільняти людей і пообіцяв підтримку.

Про це він сказав за підсумками зустрічі з депутатами фракції “Слуга народу”, повідомляє пресслужба Офісу глави держави.

Він повідомив, що незабаром будуть розроблені державні програми підтримки громадян і бізнесу, які постраждали в результаті обмежувальних карантинних заходів. За його словами, таких програм готується кілька, і вони будуть розраховані на різні верстви населення.

“Будь ласка, не звільняйте людей, ми вас будемо підтримувати – маленький, середній бізнес. Не звільняйте людей”, – сказав Зеленський.

Відповідаючи на запитання журналістів, президент запевнив, що зараз ведеться розроблення програми підтримки людей, які втратили свої робочі місця через карантин, введений на фоні поширення вірусу.

Крім цього, українська влада домовилася з деякими готелями щодо облаштування в них місць для обсервації повернутих з інших країн громадян.

«Ми вже підготували рішення про те, як саме мільйони масок будуть в Україні. Окремо ми готуємо зараз інфраструктуру, розмовляємо і домовилися вже з готелями багатьма в Україні, що якщо у нас не буде вистачати місця, такі робити місця для обсервації там», — сказав Зеленський.

Він просить всіх українських з розумінням поставитися до закриття кордонів і припинення авіасполучення і обіцяє, що всіх повернуть в країну.

«Зараз ми повинні повернути український. Це близько 17 тисяч українців. Ми їх повернемо. Але вони повинні розуміти, що нам потрібно кілька днів для того, щоб підготувати умови обсервації. Ми не можемо їх зустрічати з квітами. Всі вони повинні бути перевірені і пройти обсервацію, тому що більшість випадків, які у нас зараз є пов’язані з тими людьми, які приїхали з країн «, — сказав президент.

Додамо, що на фоні загальнонаціонального карантину роботодавцям вигідніше зберегти робочі місця, ніж потім створювати нові. Про це заявив президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков.

На думку Геннадія Чижикова, в Україні необхідно зробити все для збереження робочих місць.

“Ми повинні докласти максимальних зусиль для того, щоб зберегти робочі місця. За нашою оцінкою, збереження будь-якого робочого місця в п’ять разів дешевше, ніж створення будь-якого нового робочого місця. Тому ми повинні об’єднати зусилля, щоб підтримати український бізнес. Я згоден з тим, що запас у малого бізнесу – до середини квітня.

Ми розраховували, що до 4 квітня закінчитися карантин і далі легше бізнес перебудуватися. У зв’язку з тим, що ситуація ускладнюється, необхідно думати про те, які заходи треба вжити, щоб підтримати малий і середній бізнес”, – заявив президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков.