Президент України Володимир Зеленський вимагає від Генерального прокурора України та міністра внутрішніх справ забезпечити ефективну координацію роботи з недопущення ескалації насильства на вулицях країни.

Глава держави наголосив, що порушення громадського порядку, незаконний обіг і застосування зброї, численні напади на громадян, зокрема із застосуванням насильства, викликають серйозну стурбованість.

«Вимагаю від Генерального прокурора та міністра внутрішніх справ системної та злагодженої координації в роботі, спрямованої на недопущення ескалації насильства на вулицях країни, вжиття зрозумілих і ефективних превентивних заходів для запобігання цьому та забезпечення мирного й спокійного життя громадян України», – заявив Володимир Зеленський.

Нагадаємо, вранці 4 липня в Києві, на території літнього майданчика поблизу торговельного центру на вулиці Басейній, відбулася масова бійка зі стріляниною. Внаслідок події постраждало троє осіб. Слідчі розпочали кримінальне провадження за фактом хуліганських дій із застосуванням зброї. Раніше мали місце інші неприпустимі випадки порушення правопорядку на вулицях.

Телеграм канал “Політика страни”, в свою чергу пише:

Відверто кажучи, і інших приводів (куди більш кричущих) було досить ще до цієї бійки.

Але політичний акцент в заяві зрозумілий – питання повинні вирішити Аваков і Венедиктова. Типу до них у суспільства тепер повинні бути питання.

Окрім того, і з критикою виступив і телеграм канала Клименко тайм, який зазначив:

Прем’єр-міністр Шмигаль вважає, що Аваков ефективно управляє правоохоронною системою.

Про це він сказав в інтерв’ю ТК “Перший Західний”.

“Система складна правоохоронна, простий приклад: уявіть собі нашу країну без правоохоронної системи протягом тижня … Куди дзвонити? … правоохоронна система після реформування сьогодні викликає довіру у людей. Люди звертаються в поліцію і сьогодні поліція не та, яка була 5 або більше років тому “, – сказав прем’єр.

Клименко пише – Правоохоронна система дійсно не та, що була 5 років тому. Взяти навіть, наприклад, ситуацію з нападами на журналістів. Під час інцидентів, поліція стоїть і не діє. Також варто згадати історії з перестрілками в Одесі і в Броварах.

Що стосується останніх випадків, це – наслідок політики безкарності, коли міліція перетворилася в поліцію – “болванчиков” для биття в уніформі. Зростання вуличної злочинності і обіг нелегальної зброї викликає питання до Авакова і безпосередньо до Зеленського.

З приводу ефективності Авакова, це скоріше імітація бурхливої ​​діяльності. На вулиці стало відчутно менш безпечно: розгул радикалів, , яких відпускають на поруки, а сама поліція далеко не завжди приїжджає на виклики. Тому Шмигаль, ймовірно, живе в якійсь ілюзії, де Аваков – головний борець з криміналом, а він – міцний господарник-реформатор, резюмував Клименко тайм.