Президент Володимир Зеленський 18 листопада записав нове, третє за рахунком відеозвернення з лікарні в Феофанії, де він лікується від коронавірусної хвороби.

У ролику він згадав про порушників карантину вихідного дня, в тому числі фітнес-клуб Петра Порошенка “5-й елемент”.

На думку глави держави, згаданий режим карантину – це шанс збити динаміку захворюваності і уникнути повного локдауна. А чи буде така міра ефективною, залежить не тільки від влади, але і від бізнесу.

“Але, на жаль, дехто вважає, що рішення уряду можна не виконувати. Я дивився один сюжет – напевно, всі дивилися, – про роботу клубів у вихідні. Клуб належить синові одного з поліцейських начальників. Вже сьогодні він звільнений з Національної поліції . Дякую керівництву МВС за цю оперативну і справделівую реакцію. Закон повинен бути, і буде, один для всіх. Ми не будемо діяти за принципом “друзям все, а ворогам – локдаун”. Санкції за порушення карантину вихідного дня будуть однаковими для всіх. Це , до речі, стосується і власника фінтес-клубу “П’ятий елемент”, – запевнив Зеленський.

Після цього він звернувся до власника закладу – Порошенка.

“З одного боку, ви кричите, що ситуація з поширенням Covid критична. З іншого боку, сприяєте цьому. Мені здається, вам треба вирішити: ви або рятівник, або комерсант такий звичайний. Раджу вам не витрачати гроші на ботоферми і не говорити про політичні переслідування, а зберегти кошти на виплату штрафу. Один штраф ви вже отримали. Продовжіть роботу у вихідні – отримаєте ще один. І вони, згідно із законодавством, будуть тривати, поки ви не навчитеся дотримуватися закону. Знадобиться сто штрафів, буде сто. Це така нова цікава модель. Будемо таким чином повертати до бюджету те, що ви вкрали за попередні роки “, – сказав президент.

Нагадаємо, спортклуб Порошенка “5-й елемент” не став дотримуватися карантину і на вихідних пускав відвідувачів.

Одна з клієнток закладу підтвердила що, в спортивному клубі все працює. “Все працює, головне, щоб маска була”.

Як зазначає кореспондент “Страни”, люди спокійно виходять з клубу. Двері контролює охоронець, який відкриває їх для клієнтів. Цей же охоронець і міряє температуру і перевіряє наявність маски.

Пізніше в клуб навідалася поліція і виписала штраф за порушення карантину.

Відзначимо також, що Петро Порошенко дуже оперативно відповів на звернення Зеленського.

Так колишній президент в своєму телеграмі написав наступне.

“Це вже агонія, Володимир Олександрович.

А про «повернути вкрадене з бюджету», тут ви абсолютно праві. Ваш міністр Уманський якраз сьогодні розповів про ваше Велике крадівництво”.