Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн.
Глава держави поінформував співрозмовницю про розвиток безпекової ситуації на сході нашої країни у зв’язку з напругою навколо українських кордонів, а також про зусилля України, спрямовані на мирне врегулювання.
Володимир Зеленський подякував за непохитну підтримку суверенітету й територіальної цілісності нашої держави, зокрема за тверді сигнали, які висловила Урсула фон дер Ляєн під час нещодавнього візиту до Вашингтона.
Сторони обговорили загострення ситуації на європейсько-білоруському та українсько-білоруському кордонах. Співрозмовники констатували, що ця ситуація є гібридною атакою, яка вимагає спільних зусиль та взаємодії.
Президент України поінформував очільницю Європейської комісії про кроки, які здійснює наша держава з метою посилення безпеки на українсько-білоруському кордоні.
У цьому контексті було обговорено шляхи розширення співпраці між Україною та Євросоюзом у міграційній сфері та можливості залучення допомоги ЄС для облаштування українсько-білоруського кордону.
Володимир Зеленський та Урсула фон дер Ляєн також детально обговорили питання енергетичної безпеки Європи. У цьому зв’язку Президент України вкотре наголосив, що проект «Північний потік – 2» є насамперед безпековою загрозою для всієї Європи.
Глава Української держави представив низку пропозицій, спрямованих на запобігання енергетичній кризі у Європі. Зокрема, співрозмовники обговорили ідею щодо створення регіональної платформи зі зміцнення енергетичної безпеки.
Президент України наголосив, що наша держава готова зменшити вартість транзиту газу своєю територією та надати власні підземні сховища для зберігання стратегічного резерву палива.
Володимир Зеленський висловив подяку ЄС за виплату наприкінці жовтня другого траншу макрофінансової допомоги в розмірі 600 млн євро в межах реалізації домовленостей, досягнутих під час 23-го Саміту Україна – Європейський Союз.
До слова, повертаючись до теми міграційної кризи, Україна готова до будь-яких викликів.
Про це розповіли поліцейські Рівненської області. Вони зазначили, що готові до посиленого режиму несення служби поблизу кордону з Білоруссю. Основна мета – не допустити міграційну кризу та масові заворушення.
Напередодні на Рівненщину прибув голова Нацполіції Ігор Клименко. Він проінспектував державний кордон у Вараському районі.
Ситуація на цих прикордонних ділянках Рівненщини наразі спокійна і контрольована, а особовий склад силових підрозділів готовий до можливого посиленого несення служби, – заявив Клименко.
Він наголосив, що українська сторона повинна зробити все, аби не допустити міграційної кризи та масових безладів. Для цього, запевнив Клименко, є всі необхідні сили й засоби.
«Насамперед, повинна бути забезпечена комунікація між усіма представниками силових структур, органами місцевого самоврядування, поліцейськими офіцерами громад і населенням. Адже захист наших громадян і державного кордону — першочергове завдання для усіх нас. Ми не повинні допустити міграційної кризи та масових безпорядків і для цього маємо усі сили і засоби», — підкреслив Голова Нацполіції Ігор Клименко.
У нараді також взяли участь керівник обласної поліції Олексій Камишанський та глава Рівненської ОДА Віталій Коваль.
Начальник поліції Рівненщини Олексій Камишанський запевнив, що поліцейські підрозділу готові до посиленого варіанту несення служби. Вже зараз визначено додаткові групи для патрулювання у Вараському районі, які обстежують територію для виявлення проблемних ділянок. Так, наразі вже перевірено понад вісімсот закинутих будівель, визначено місця дислокації у разі залучення додаткових приданих сил.
Камишанський розповів, що правоохоронці вже перевірили понад 800 покинутих будівель на прикордонних ділянках. Крім того, визначили місця дислокації у випадку залучення додаткових сил.