Депутати Чернівецької міськради звернулися до президента Володимира Зеленського, Міністерства юстиції та РНБО і закликали заборонити діяльність Партії Шарія та ОПЗЖ. Про це повідомляє пресслужба міськради у Facebook.

Ініціатор звернення від фракції Народний контроль Іван Гончарюк заявив, що такі заходи потрібні для «перемоги в гібридній війні з російським впливом». Загалом звернення підтримали 27 депутатів міськради — більшість депутатського корпусу.

Також з ініціативи депутата від Євросолідарності Ганни Скорейко було ухвалено звернення до президента, Верховної Ради, генпрокурора та уповноваженого з прав людини через вирок активістові Сергію Стерненку. У Чернівецькій міськраді «висловили глибоку стурбованість» фактом порушення прав людини, закликали дати оцінку ситуації і почати реформу судової системи.

Нагадаємо, 16 лютого блогеру Анатолію Шарію оголосили про підозру в держзраді. За даними СБУ, з 2012 року він допомагав державним та неурядовим структурам РФ проводити спеціальні інформаційні операції проти України. Шарія також підозрюють в «порушенні рівноправності громадян залежно від їх расової, національної приналежності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками» (ч.1 ст. 161 КК). У разі доведення провини блогеру загрожує до 15 років позбавлення волі.

Як повідомилялось  в СБУ, блогера оголосили в державний розшук. Шарій у відповідь заявив, що він для президента Володимира Зеленського «страшніший» за лідера Євросолідарності Петра Порошенка.

19 лютого РНБО запровадила санкції щодо восьми фізичних і 19 юридичних осіб, зокрема лідера ОПЗЖ, кума президента Росії Володимира Путіна Віктора Медведчука і його дружини Оксани Марченко. Санкції запроваджено за статтею про фінансування тероризму. Медведчук звинуватив президента Володимира Зеленського в узурпації влади.