Віце-спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що формальні обставини для розпуску парламенту існують.

Про це він сказав в ефірі телеканалу Україна 24.

«Формальні обставини (розпустити парламент – ред.) Існували й існують. Але питання в тому, чи воно буде здійснено, чи ні; воно вигідно чи ні. Президент чітко дав зрозуміти, що поки парламент, уряд, Офіс президента виконують програму президента, ми будемо існувати як єдина команда. Якщо ні … для нього пріоритет – ідея, час якої настав», – зазначив Стефанчук.

Стефанчук додав, що ситуація в країні не дійшла до такої крайньої межі, за якою розпуск парламенту перетворюється на єдиний вихід.

«Мені здається, що це правильний підхід — не суб’єктивізуватися на тих чи інших питаннях, а виключно поставити в основу ефективну діяльність і досягнення тих цілей і чітких зрозумілих параметрів. Якщо не досягаємо, то якимось чином діяти. Зрозуміло, що і розпуск парламенту, і зміна уряду — це крайні межі. Поки я таких перспектив не бачу», — сказав він.

Нагадаємо, що 15 липня Володимир Зеленський заявляв, що наразі немає ніякого сенсу розпускати Верховну Раду.

За словами глави держави, зараз для України потрібна стабільність.

«Я вважаю, розпускати Раду немає сьогодні сенсу. З точки зору стабільності. Якщо депутати голосують, працюють — прекрасно. Ну, а якщо ні – тоді немає сенсу в роботі Верховної Ради», — пояснив він.

Раніше голова ради Дмитро Разумков також заявляв, що не бачить підстав для дострокового припинення повноважень парламенту.

За його словами, такої ж думки дотримується й президент Володимир Зеленський, сказав спікер в інтерв’ю Радіо свобода.

«Згідно з чинною Конституцією, чинного законодавства підстав для дострокового припинення Верховної ради немає», – сказав глава парламенту.

Разумков нагадав, що аналогічну думку недавно висловлював президент, який заявив, що «підстав і аспектів, які б сьогодні могли відвести під дострокове припинення повноважень Верховної Ради, немає».

За його словами, інших заяв щодо даного питання з боку Зеленського він не чув.

«А додаткових розмов з цього приводу з Володимиром Олександровичем у мене не було», – додав він.

Якщо парламент розпускати не планують, то деяких міністрів таки чекає відставка. Восени Рада може відправити у відставку відразу трьох міністрів – кадрові зміни в Кабміні раніше допустили в провладній “Слузі народу”.

За словами нардепа від правлячої партії Юрія Камельчука, йдеться про віце-прем’єра, міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олега Уруського, очільників Міноборони та Мінсоцполітики Андрія Тарана й Марину Лазебну. Про це Камельчук повідомив в ефірі телеканалу “Україна 24”.

Сказати точно, чи будуть відставки, Камельчук не зміг, пояснивши, що поки ще немає відповідного подання прем’єра. “Засідання фракції може відбутися в будь-який момент після 6 вересня”, – уточнив депутат.

За його словами, до вищевказаних міністрів є певні претензії.

“Претензії у фракції по Уруському – мало руху, мало енергії. Стратегічні галузі промисловості не отримали певного поштовху, плюс конфлікти з головою економічного комітету. Дмитро Наталуха навіть кілька разів ініціював збір підписів за відставку Уруського. По Лазебній і Тарану – інші причини. У Тарана – особисті конфлікти з колегами у військовій сфері. По Лазебній, думаю, це пов’язано з якимись питаннями соціального характеру, які не були вирішені вчасно, зокрема, гаряче питання – субсидії”, – сказав Камельчук.