Нові санкції проти експрезидента Віктора Януковича і експрем’єра Миколи Азарова зможуть покласти край їхнім бізнесам в Україні, які  до цього часу продовжують функціонувати.

Про це в ефірі телеканалу “Україна 24” розповів заступник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Антон Геращенко, коментуючи пропозицію СБУ щодо санкцій проти Азарова і Януковича.

“Якщо сказано, що є таке рішення, то добре. Хоча Янукович та Азаров знаходяться на території Росії, є певні перестороги, що ціла низка їхніх бізнесів і довірених осіб продовжують працювати в Україні, заробляти гроші”, – пояснив заступник Авакова.

Геращенко зауважив, що “раніше всі ці структури добре працювали, але при президентові Зеленському вони працювати не будуть”.

Нагадаємо, що сьогодні Рада національної безпеки та оборони запровадила максимальний обсяг санкцій, які дозволяє законодавство, щодо майже 30 колишніх посадовців.  Про це на брифінгу заявив секретар РНБО Олексій Данілов.

Він запевнив, що Рада нацбезпеки вирішила ввести обмеження після подання відповідних звернень з боку Кабінету міністрів та Служби безпеки України. Данілов додав, що перелік містить імена колишніх правоохоронців, які зрадили присязі, а також експосадовців, більшість із яких стали громадянами Росії.

Так, під обмеження зокрема потрапили:

президент України у 2010-2014 роках Віктор Янукович;

прем’єр-міністр України у 2010-2014 роках Микола Азаров;

міністр оборони у 2012-2014 роках Павло Лебедєв;

міністр освіти у 2010-2014 роках Дмитро Табачник;

генеральний прокурор у 2010-2014 роках Віктор Пшонка;

самопроголошений «прем’єр-міністр» окупаційної влади у Криму Сергій Аксьонов;

депутатка Державної Думи Росії та колишня самопроголошена «прокурорка» окупованого Криму Наталія Поклонська;

колишній народний депутат від «Партії регіонів» Вадим Колесніченко;

бізнесмен та власник енергетичної компанії «СЄПЕК» Сергій Курченко.

Окремо Данілов сказав про Януковича. РНБО доручило всім органам державної влади перевірити всі чинні документи, які стосуються четвертого президента, на предмет можливої загрози національній безпеці України.