На з’їзді партії “Слуга народу” 15 листопада будуть обговорюватися можливі виключення нардепів зі складу фракції,  заявила в ефірі програми “Сьогодні День Вихідний” на телеканалі “Україна 24” народна депутатка від “Слуги народу” Олена Мошенець.

“На з’їзді партії в понеділок зміниться голова партії. Не виключено, що будуть додаткові зміни, зокрема в керівних органах партії. Що стосується фракції, можу сказати лише про те, що будуть розглядатися нові виключення зі складу нашої фракції, вони будуть лише розглядатись. Якщо це станеться, має бути відповідне голосування. Якщо голосів вистачить, то не виключаю, що хтось покине лави нашої політичної сили в парламенті”, – повідомила народна депутатка.

На запитання, чи йдеться про Гео Лероса і Дмитра Разумкова, депутатка відповіла:

“Лерос вже давно не є членом нашої фракції в парламенті. Не бачу взагалі сенсу обговорювати цю особу, тим більше в контексті його останніх некоректних дій стосовно України, суспільства і всіх органів влади. Що стосується Дмитра Разумкова, це точно не Дмитро Разумков, це інші наші колеги. Принаймні в порядку денному я не бачу питання, що саме Разумкова хтось планує позбавити мандата. Мені взагалі здається, що тема навколо Разумкова трішки роздута всілякими потенційними можливостями притягувати до нього увагу. Ми маємо рухатись далі, а не зупинятись на колишніх, які намагаються утримати увагу біля себе”.

До слова, голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія також підтвердив інформацію про те, що чутки про позбавлення мандата екс-спікера роздуває ніхто інший, як сам Разумков.

“Мені здається, що окрім страхів самого Разумкова такої інформації… Ми нікому такого не відправляли. У нас справді буде з’їзд, питання на з’їзді такого немає. Сам Разумков говорив, що не чіплятиметься за крісло спікера, хоча активно чіплявся. А потім — що не чіплятиметься за мандат, але бачимо зворотні дії. Щодо нас, він звичайний депутат, нехай доводить усім своїм виборцям, що він ефективний депутат. Зараз такого на порядку денному немає”, — сказав він.

Також Арахамія прокоментував створення Разумковим міжфракційного об’єднання.

“У нас 125 таких, це не група, а МФО. Мені відомо, що деякі депутати почали виходити з цього міжфракційного об’єднання. Мені здається, це просто звичайний процес. Таких МФО понад 110, я думаю, що більшість цих людей просто знайшли привід для піару. Це не самостійний хід, самостійний — це піти здати мандат, піти на вибори, довести, що люди його обирають, потім заходити до парламенту і щось показувати, якийсь майстер-клас. У нас депутати можуть брати участь у 10, 20, 30 МФО. Я сам член 5 або 6 МФО — із суднобудування, економічного розвитку… Це взагалі не проблема”, — сказав він.

До слова, нещодавно стало відомо про те, що партія «Слуга Народу» на найближчому з’їзді може виключити із політсили народного депутата Артема Дмитрука.

Про це повідомив перший заступник голови Верховної Ради, керівник партії «слуг» Олександр Корнієнко.

За його словами, на цьому з’їзді може вирішитись питання про виключення з партії народного депутата Артема Дмитрука, який раніше в одному з інтерв’ю який заявляв, що розчарувався у своїй парті..

«Я зараз проводжу службове розслідування: зникла заява пана Дмитрука (ймовірно, йдеться про вступ до партії, — ред.) … Якщо фракція поставить питання про його виключення з фракції, то ми далі, як правило, в автоматичному режимі виключаємо з партії», — пояснює Корнієнко.

А не так давно з фракції “Слуга народу” виключили народну депутатку Людмилу Буймістер, яка голосувала проти законопроєкту про олігархів.

Відповідну заяву фракції зачитав на засіданні 19 жовтня голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.

“Прийшла інформація від фракції “Слуга народу”, яка говорить про те, що відповідно до ч. 3 ст. 60 закону “Про регламент Верховної Ради” повідомляємо про виключення зі складу депутатської фракції політичної партії “Слуга народу” у Верховній раді 9-го скликання Буймістер Людмилу Анатоліївну”.