Президент Володимир Зеленський ввів до складу делегації України для участі в Тристоронній контактній групі щодо мирного врегулювання ситуації в Донбасі колишнього прем’єр-міністра України (1990-1992 рр.) Вітольда Фокіна.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Відповідний указ №327/2020 глава держави підписав 18 серпня 2020 року.

Згідно з документом, Зеленський призначив Фокіна першим заступником глави делегації (за згодою).

Наприкінці липня 86-річний Кравчук погодився очолити українську делегацію в Тристоронній контактній групі щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі замість 82-річного Леоніда Кучми, який вирішив залишити цю посаду через поважний вік.

Раніше Зеленський пояснив, що перший президент України Леонід Кравчук «потужна і мудра людина», має авторитет, тому він і призначив його головою Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

Згодом перший прем’єр-міністр незалежної України, 87-річний Вітольд Фокін вирішив приєднатися до Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі. Він також виступив за прямі перемовини «з людьми з окупованого Донбасу».

Кравчук розповів, чим займатиметься в делегації Вітольд Фокін. За його словами, основна функція Фокіна буде в комунікації між жителями Донбасу.

«Спілкування та комунікація з людьми, які живуть на неконтрольованій території, і тими людьми, які змушені були залишити (окупований Донбас) – налагодити між ними комунікацію. А якщо точно – координація зусиль тих людей, яких нам потрібно зрозуміти, і діяти в відповідно до цього розуміння», – відповів Кравчук.

Варто нагадати, що раніше колишній президент України, глава української делегації в Тристоронньої контактній групі Леонід Кравчук готовий поїхати на окупований Донбас і налагодити діалог з представниками окремих районів Донецької та Луганської областей.

В інтерв’ю для Радіо Свобода, опублікованому на Youtube, журналіст нагадав Кравчуку, що перший прем’єр-міністр України Вітольд Фокін висловив готовність поїхати в ОРДЛО. У екс-президента запитали про його ставлення до такої ініціативи, і чи планує він в даній поїздці підтримати колегу.

“Я підтримую його. Він знає ситуацію там краще від людей, яких я взагалі знаю. І має рішучість, сміливість і готовий це зробити. А якщо там складуться відповідні умови, які потрібні мені, Кравчуку Леоніду Макаровичу, вивчити будь-які питання, які потрібні для вирішення, я також буду думати над тим, як це зробити, не виключаючи і безпосередніх контактів “, – запевнив Кравчук.