Прем’єр Денис Шмигаль у неділю розповів, що на випадок, коли не спрацює “карантин вихідного дня”, у Кабміні вже активно розробляють план по протидії розповсюдження COVID-19.

Про це глава уряду написав у Facebook.

“Сьогодні закінчується четвертий день карантину „вихідного дня“. Впевнений, що запроваджені заходи позитивно позначаться на динаміці захворювання. На випадок погіршення сценарію розробляється план Б. Вчора я розповів, що ми почали обговорення цього плану, аби вся країна мала про нього чітке уявлення”, — написав Шмигаль.

“Ми вже провели з цього приводу дві наради з міськими головами, зустрілися з Радою церков та релігійними організаціями, щоб напрацювати спільний, виважений та підтриманий усіма план. Також цього тижня обговорили з українським бізнесом механізми підтримки галузей, на яких обмеження позначаються найбільше. Вийшли з багатьма новими ініціативами, які профільні міністерства вже активно опрацьовують”, — додав він.

Нагадаємо, минулої доби очільник Кабміну повідомив, що план введення більш жорсткого карантину дійсно розробляється, але — це план Б, якщо не спрацює карантин “вихідного дня”.

“Стосовно введення більш жорсткого карантину. Цей план дійсно розробляється, але — це план Б, якщо не спрацює карантин „вихідного дня“. Ми почали публічне обговорення цього плану Б, аби вся країна розуміла його”, — написав Шмигаль.

За його словами, в уряді хочуть, щоб їх кроки були зрозумілими та передбачуваними для людей та бізнесу.

“… цього тижня ми двічі зустрічалися з міськими головами. Відбулася зустріч із Радою церков. Зустріч та обговорення з бізнесом. Для міських голів розсилається опитування щодо того, які протиепідемічні правила та обмеження вони вбачають оптимальними. Які обмеження для яких місць скупчення людей найкраще застосувати”, — додав прем’єр.

Крім того, за його словами, йдуть щоденні консультації з епідеміологами та інфекціоністами. Аналізується ситуація по кожному регіону.