Українські військові зайняли частину сірої зони під окупованим Донецьком.

Розвідники розташувалися на мінному полі бойовиків в будівлях промзони, повідомили журналісти ICTV .

Будинки, в яких розташувалися українці раніше використовували ворожі снайпери.

"Тут підйом для стрілка. В основному і швидше за все – для снайпера, в крайньому випадку – для спостерігача, який на даху і зверху все контролює", – говорить військовослужбовець ЗСУ Роман.

 

Військові також повідомили, що російські бойовики та їх прибічники використовують заборонені у світі протипіхотні міни, знешкодили кілька розтяжок

"Протипіхотні міни стоять, дах прогниває і одна провалилася вниз, ми її забрали і" лимонку "забрали звідти", – повідомив розвідник Сергій.

На зайнятій позиції військові ведуть себе вкрай обережно – кожна помилка може змінити хід операції. Ця позиція дасть українцям перспективи для подальшої деокупації міста.

Також додамо, що на Донбасі від мін і вибухонебезпечних предметів з початку збройного конфлікту загинули або були поранені більш як 1000 мирних жителів.

"З квітня 2014 року понад 1 тисяча цивільних постраждали, дістали поранення або були вбиті в результаті інциденту з мінами або вибухонебезпечними предметами. Зокрема більш ніж 160 дітей", – заявила координатор ООН з гуманітарних питань в Україні Оснат Лубрані.

Представник ООН нагадала, що крім фізичних каліцтв і травм є ще й соціально-економічні та психологічні наслідки надзвичайно замінованих територій на Донбасі.

"Це також перешкоджає доступу до звичайної інфраструктурі – ринкам, школам і так  далі.  Люди також не можуть займатися сільськогосподарськими роботами, риболовлею або іншою справою", – додала Лубрані.

Вона закликала вжити більше заходів з очищення територій від мін, надання допомоги постраждалим, інформування про небезпеку.

У свою чергу посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф підкреслила, що точний обсяг замінованих територій на Донбасі не встановлено.

Мало того, спостерігачі ОБСЄ виявили збільшення окупантами кількості порушень режиму припинення вогню на Донеччині, зафіксувавши, серед іншого, близько 200 вибухів.