Кремль припустився стратегічної помилки – останні 8 років він постійно і демонстративно показував своє справжнє обличчя.

“Розпалювання війни і знищення українських міст. Вбивства, катування, викрадення і незаконні ув’язнення мирного населення в Криму і на Донбасі. Призначення злодюжек-ідіотів царьками псевдореспублік на Сході, що остаточно розвалили те, що залишалося від зруйнованої російською агресією економіки регіонів. Натовпи нагнаних Росією бандитів, що встановили режим повного беззаконня на окупованих територіях”, – пише на своїй сторінці у фейсбуці експерт та блогер Іван Примаченко.

Путінській Росії хотілося похизуватися своєю жорстокістю і самодурством, зухвалістю і тиранією – і от тепер про це знають всі. Навіть ті, хто ще в 2014 хотів заплющувати очі на природу сучасної Росії.

І, тепер, при спробі наступу на будь-який новий регіон, українці об’єднаються як один, щоб будь-якою ціною зупинити росіян. Бо питання вже не тільки в патріотизмі чи високих ідеалах свободи та демократії.

Ситуація дуже проста. Ти або допомагаєш боротися з російською навалою, або втрачаєш – переможців в окупації не буде. Біженці з вже окупованих Росією територій не дадуть збрехати. І ця примітивна, очевидна, майже тваринна ідея об’єднує всіх. Професора в університеті та бізнесмена, касира в супермаркеті і вчителя, робітника на заводі і ITшника. І цей факт не обіцяє Кремлю нічого хорошого. Адже одна держава може перемогти іншу державу. Але історія не знає прикладів, коли державі вдалося перемогти цілий народ. А в Україні ворогами окупантів буде не лише українська армія, а кожен, хто програє від окупації – тобто 99.9% українців. Здається, це розуміє і Кремль, який в своїй стратегії, на відміну від 2014, не робить ставку на п’яту колону.

Зауважимо, Росія, незважаючи на заклики НАТО і провідних країн Заходу до деескалації, продовжує нарощувати війська на кордоні України, чим підвищує напругу. Про це заявив Генеральний Секретар НАТО Єнс Столтенберг під час пресконференції.

Якщо Росія справді піде на великий наступ, то помилка 8-річної давнини їй дуже дорого коштуватиме.

Як раніше заявив президент США Джо Байден, будь-який перетин російськими військовими підрозділами кордонів України розглядатиметься як вторгнення, на яке буде дана рішуча «економічна» відповідь.

«Я абсолютно чітко сказав президенту Путіну під час розмови. У нього щодо цього немає нерозуміння. Якщо будь-який, повторюю, будь-який російський військовий підрозділ перетне кордон України – це буде вторгнення, на яке буде дана жорстка і скоординована економічна відповідь, яку я детально обговорив із нашими союзниками і представив цілком ясно президенту Путіну», – наголосив Джо Байден. Росія заплатить високу ціну у разі вторгнення, додав він.