У районі Сватового та Кремінної Луганської області підрозділи Збройних сил України продовжують здійснювати наступальні дії. Українські захисники відбили наступ російських окупантів у районі Новоселівського (за 15 км на північний захід від Сватового). 

Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW). 

“Російські та українські війська продовжували наступальні операції в районі Сватового”, – зазначили аналітики. 

У звіті вказується, що підрозділи російських окупантів перебувають в небезпечній ситуації, оскільки у них немає інших населених пунктів, до яких можна було б відступити. У ISW додали, що ЗСУ продовжують спроби вийти до Кремінної з півдня, бої навколо населеного пункту посилюються. 

Окрім того, аналізуючи поточну ситуацію на фронті, в Інституті дослідження війни називають оборону Бахмуту стратегічно правильною, незважаючи на її затратність для України.  

Хоча подальші зусилля на цьому напрямку будуть значними та супроводжуватимуться аналогічними зусиллями з контрнаступу на інших ділянках, Київ заплатив б значну ціну за взяття Бахмуту російським військам.  

“Сам Бахмут не має оперативного чи стратегічного значення, але якби російські війська зайняли його відносно швидко й без особливих затрат, це змусило б Київ поспішно будувати оборонні позиції на менш сприятливій місцевості”, – пояснюють аналітики. 

Не слід також відкидати, здавалося б, політичний розрахунок легковажно взятися до оборони Бахмута — російські сили займають понад 100 тисяч квадратних кілометрів території України, включаючи численні українські міста, і спричиняють звірства проти українських мирних жителів на окупованих територіях. 

Для політичних і військових лідерів цілком розумно зважувати ці фактори, визначаючи, утримувати чи поступатися певним населеними пунктами, кажуть експерти. 

Раніше українські сили використовували подібну модель поступового виснаження, щоб змусити російські операції в певних районах завершитися після кількох місяців зазнавання значних втрат особового складу та техніки в гонитві за незначними тактичними досягненнями. Російські війська місяцями намагалися пробити ефективну українську оборону в Сєвєродонецьку та Лисичанську на початку літа 2022 року та захопили Лисичанськ лише після контрольованого відходу українських військ з цього району. 

Також аналітики інституту вивчення війни наголосили на тому, що російські втрати в Україні зараз близькі до загальної кількості загиблих США у В’єтнамській війні. 

Історично співвідношення поранених та вбитих на війні становить 3:1. 

За оцінками Національного архіву США, загальна кількість загиблих у боях США у В’єтнамі становить приблизно 58 тисяч осіб за вісім років бойових дій. 

За дев’ять років війни в Афганістані радянські війська втратили 15 000 життів — поріг, який РФ подолала в травні 2022 року після трьох місяців бойових дій. 

Оцінюючи втрати аналітики використовували дані розвідки США, які опублікувала газета The Sun. 

Згідно з публікацією, втрати російських військ у війні проти України досягли 188 тисяч осіб, серед яких близько 47 тисяч можуть бути загиблі, пишуть аналітики. 

У Генштабі ЗС України також підтверджують те, що українські захисники продовжують завдавати ворогу значних втрат. Зокрема авіація Сил оборони протягом доби завдала 14 ударів по районах зосередження окупантів та 3 – по позиціях зенітно-ракетних комплексів противника. 

Підрозділи ракетних військ і артилерії Сил оборони України уразили 2 райони зосередження загарбників.  

Також Генштаб повідомляє, що протягом доби противник завдав 1 ракетний та 27 авіаційних ударів. Також здійснив 55 обстрілів з реактивних систем залпового вогню.  

Загроза завдання ударів з використанням ракет наземного та повітряного базування і “дронів-камікадзе” залишається по всій Україні. 

Окупанти вели безуспішні наступальні дії на Авдіївському та Лиманському напрямках. Продовжують спроби наступу на Бахмутському напрямку, нарощують інтенсивність застосування авіації. На інших напрямках – обороняються.  

За минулу добу підрозділи Сил оборони відбили атаки загарбників у районах населених пунктів Новоселівське Луганської області та Терни, Серебрянське лісництво, Верхньокам’янське, Білогорівка, Красна Гора, Бахмут, Первомайське, Мар’їнка і Побєда на Донеччині.