Державна рада оборони Литви на засіданні у понеділок розглядала ситуацію з напруженням, яке створює РФ на українському кордоні, і затвердила ряд заходів, у тому числі – план військової підтримки України, зокрема збільшення кількості інструкторів та надання матеріальної допомоги, про це повідомляє національне телерадіомовлення  LRT.

Ми маємо намір підтримати Україну реальними практичними заходами, зокрема збільшити кількість інструкторів для нашої бойової навчальної місії та надати деяку матеріальну допомогу, – заявив міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас.

Він нагадав, що матеріальна допомога «буває і летальною, і нелетальною, і гуманітарною, наприклад, продовження лікування та реабілітації українських військовослужбовців у Литві». Також, за словами міністра, Литва має намір найближчим часом передати Україні обладнання для тепловізійного спостереження (системи нічного бачення). При цьому Анушаускас уточнив, що литовський «уряд щороку зобов’язується передавати на щонайменше один мільйон євро необхідного обладнання».

Радник литовського президента Гітанаса Наусєди Дарюс Кулешюс заявив, що план підтримки України вже затверджений Держрадою з оборони (ДРО) Литви. Також передбачено ряд заходів для зміцнення обороноздатності самої Литви. Прийнято рішення з 2023 року збільшити кількість призовників у країні та набір цивільних службовців і курсантів до Військової академії.

Схвалено рішення скоротити заплановані раніше терміни закупівлі разом із сусідніми державами Балтії оборонних систем залпового вогню.

Загалом Дарюс Кулешюс висловив сподівання на запобігання «найгіршому сценарію». За його словами, НАТО зараз працює для забезпечення безпеки всіх членів Альянсу.