Радник голови Офісу президента Олексій Арестович повідомив, що заяву про відхід українських сил оборони з Сєвєродонецька зробили через добу після виходу з міста.

Про те, що сталося із обороною Сєвєродонецька, чому вивели наші підрозділи, адже до цього запевняли, що ситуація важка, проте контрольована, Арестович відповів, що військово-політичне керівництво не може наперед робити заяви про виведення наших військових.

– Це просто правила подання військової інформації. Ми ж не можемо заздалегідь казати противнику, що ми збираємося відводити війська. Це негайно поставить під загрозу наших військових, адже противник тоді застосує засоби, які завдадуть шкоди нашим військовим. А це означає втрати, – зауважив Арестович.

За його словами, війна – завжди шлях обману, бо не можна заздалегідь оголошувати свої позиції та наміри.

– Ми майже добу, або більше не говорили, що вже відвели війська, бо противник продовжував витрачати снаряди по пустих позиціях. Тобто це шлях збереження наших військових, – зауважив Олексій Арестович.

Він заявив, що із самого початку керівництво не розглядало оборону Сєвєродонецька – місто було пасткою для росіян.

– Ми їх туди заманили, вони накопичили там сили. Далі ми завдали по ворогу ударів, він зазнав значних втрат. До того ж – це величезні втрати в вуличних боях кваліфікованої піхоти… Наразі наше завдання – завдавати втрат російській армії до тих пір, коли вона вже не буде здатна наступати. І так ми створюємо умови, щоб самим перейти в контрнаступ, – розповів радник голови ОПУ.

За його словами, допоки противник зберігає наступальний потенціал, на нього не можна йти в контратаку. Раніше в американській розвідці повідомляли, що ЗСУ завдали суттєвої шкоди окупантам на Донбасі, попри відступ із Сєвєродонецька.

Про це повідомив кореспондент видання Politico Джек Детч із посиланням на закриту зустріч високопосадовця Пентагону з журналістами.

– Українці примушують заплатити їх занадто високу ціну за дуже невеликий шматочок землі, – написав він.

За словами представника Пентагону, Росія змінила тактику, і тепер окупанти більше покладаються на артилерію та ракетні удари.

Зазначмио: У Росії й справді вичерпуються ресурси, однак на ділі це не так помітно, адже зараз окупанти почали використовувати переважно старі радянські ракети замість “Калібрів” та “Іскандерів”, якими гатили по Україні на початку повномасштабного вторгнення. Про це 24 каналу розказав військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

Йдеться про такі ракети як Х-22, Х-59, Х-555 та навіть П-800 “Онікс”, які першочергово є протикорабельними. Крім того, зараз росіяни переналаштовують свої ракетні комплекси С-300 та С-400, щоб вони могли завдавати ударів по поверхні.

Тобто їм не вистачає вогневого потенціалу, вони якось намагаються вийти з ситуації. Та ми повинні розуміти, що окрім сучасних ракет, які вони використовують все менше, у них є великий запас саме радянських ракет, які вони виробляли десятиріччями,
– пояснив Коваленко.

До прикладу, ракети Х-22 почали виготовляти ще у 1960-х роках. На початок повномасштабної війни у Росії було близько 1000 таких ракет. Не всі їх можна використовувати, адже умов належного зберігання цієї зброї дотримувалися погано. Але й попри це, в окупантів їх ще дуже багато.

Також в арсеналі країни-агресорки є інші радянські ракети – Х-25. Вони мають малу дальність, однак їх загарбники можуть використовувати, щоб бити по прикордонних територіях. А цих ракет станом на 24 лютого у Росії було майже 20 тисяч одиниць. Коваленко зауважив, що активне використання ворогом застарілих ракет, не означає, що сучасних вже зовсім немає. Вони є, але їх набагато менше, ніж у лютому та березні, тож росіяни їх економлять.