Автоматичне перепризначення субсидій, яке проходить щорічно в травні, в 2019 році торкнеться трьох мільйонів домогосподарств.  Про це 3 квітня повідомила прес-служба Міністерства соціальної політики.

Іншим претендентам на отримання субсидії необхідно подати заяву і декларацію про доходи.

"Готівкова субсидія буде призначена тим сім'ям, у яких станом на травень-червень не буде заборгованості за комунальні послуги. Пенсіонери отримуватимуть допомогу готівкою через Пенсійний фонд і" Укрпошту ", ті, хто ще не на пенсії, – через Ощадбанк", –  йдеться в повідомленні.

При цьому, за даними Мінсоцполітики, сім'ї, у яких за вказані місяці будуть борги, переведуть на безготівкову монетизацію субсидій.

"Літню субсидію будуть розраховувати на основі доходів громадян, отриманих у третьому і четвертому кварталах 2018 року. Допомога на опалювальний сезон 2019-2020 років – на основі доходів першого і другого кварталів 2019 року", – додала прес-служба.

Міністерство також повідомило, що в травні повторно подати документи в управління соціального захисту населення повинні:

орендарі житла;
внутрішньо переміщені особи;
сім'ї, яким субсидію призначили не на всіх зареєстрованих, а на фактично проживають в квартирі осіб;
сім'ї, де є непрацюючі люди працездатного віку, у яких або відсутні доходи, або вони менші за мінімальну зарплату;
сім'ї, в складі яких відбулися зміни протягом останнього року.
"Міністерство соціальної політики України не планує змінювати критерії для призначення житлових субсидій, тому істотного зменшення кількості субсідіантов в 2019-2020 роках не передбачається", – сказано в повідомленні.

Нагадаємо, в Україні паралельно запущені дві нові схеми монетизації субсидій.  Детальніше читайте в статті "Субсидія" живими "грошима: як це буде працювати".

З травня 2018 року по лютий 2019 го відмову в наданні житлових субсидій отримали 480 тис. Домогосподарств.