При голосуванні за предстоятеля Православної церкви України, можливо, здійснювався підкуп архієреїв.

Про це в інтерв'ю "Главкому" розповів почесний Патріарх ПЦУ Філарет. За його словами п'ятий президент України Петро Порошенко хотів, щоб предстоятелем Української церкви не була Епіфаній, а митрополит Вінницький Симеон (один з архієреїв УПЦ МП, який перейшов в ПЦУ). Однак, Філарет наполягав на кандидатурі Епіфанія, яку тоді просував.

"І ось ви зверніть увагу на те, що коли архієреї голосували у другому турі фактично за двох кандидатів, то за Епіфанія проголосували 36 єпископів, а за Симеона – 28. Так хто ці 28? 2 – московських, 13 – з УАПЦ, а 13 архієреїв – з Київського патріархату. Чому ці архієреї голосували за кандидата з Московського патріархату? Тому що Порошенко провів роботу", – розповів Філарет.

Патріарх зазначив, що нібито чув, що єпископам платили за голосування за Симеона по 20 тисяч доларів.

"Я чув про те, що комусь із архієреїв платили по 20 тисяч доларів. Але, правда це чи ні – я стверджувати не можу", – уточнив він.

Також Філарет запевнив, що не знає, чи платилися Константинопольського патріархату якісь гроші за Томос. При цьому він упевнений, що олігархи в Україні впливають на ПЦУ.

"Впливають. І не тільки олігархи. Але я не хочу про це говорити, тому що це тільки буде сварити нас з предстоятелем ПЦУ Епіфаніэм. А нам треба все-таки думати про єдність. Нам треба будувати в Україні єдину помісну церква. А якщо ми один одного поливати брудом, то не зможемо зійтися", – додав Патріарх.

Окрім цього варто додати, що митрополит Епіфаній заявив, що патріарх Філарет оголосив йому ультиматум. Серед умов – відновлення Київського патріархату і посади чинного патріарха, прийняття статуту Київського патріархату або скликання Синоду Київського патріархату.

За словами глави ПЦУ, він не може виконати ці вимоги, оскільки відповідні рішення були прийняті колегіально.

За словами Епіфанія, він намагався знайти компроміс, але "чув лише мову ультиматумів".

"Оскільки я побачив, що почесний патріарх не йде ні на один компроміс, а ставить тільки ультиматуми, і побачивши, що владні амбіції руйнують те, що було створено до сих пір, ми зараз ведемо спілкування тільки через ЗМІ", – підкреслив Епіфаній.