Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради проект закону про зниження вартості електричної енергії.

Законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо зниження вартості електричної енергії" в середу, 26 червня, зареєстрований на сайті Верховної Ради.

Проект закону позначений президентом як невідкладний.

Раніше повідомлялося, що Зеленський домовився з олігархом Рінатом Ахметовим скасувати формулу "Роттердам+", щоб замість неї діяла нова формула "Роттердам-".

Як зазначається, представник президента в Кабміні Андрій Герус пояснював, що з нової формули буде вилучена вартість доставки вугілля з Роттердама. Він також казав, що законопроект Зеленського передбачає відтермінування введення ринку електроенергії на один рік.

Зазначимо, що Андрій Герус вважає, що рішення про введення граничних тарифів на житлово-комунальні послуги повинна була прийняти Національна комісія з питань енергетики

«Я думаю, що було б правильно змінити ліцензійні умови НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, – еспресо.), Тому що власне коли центральний регулятор встановлював тарифи три роки тому, потім була так звана децентралізація … І в деяких випадках це призводило до того, що на місцях встановилися дуже різні тарифи «, – пояснив Герус.

Він вважає, що оскільки до опалювального сезону ще є час, такі рішення можна приймати. Втім треба дивитися, чому тарифи в 8 містах, про які йшла мова на засіданні уряду, були завищені, і як вони в цих містах будуть працювати після рішення Кабміну:

«На мою думку, більш правильно було б делегувати ці повноваження Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, щоб вони проаналізували, які ж тарифи у цих містах має бути об'єктивним і обґрунтованим», – додав представник президента в уряді.

В свою чергу, вже сьогодні, 26 червня, Кабінет міністрів України вирішив ввести граничні ціни на теплоенергію в системі централізованого опалення і гарячу воду. Таке рішення було прийнято, на засіданні уряду.

На думку уряду, економічно обґрунтованою є вартість теплоенергії в 1400 грн за 1 Гкал при наявності лічильника і 35,21 грн за 1 кв. метр при його відсутності.

За словами міністра юстиції Павла Петренка, в середньому по країні тариф зменшиться майже на 14%. Зокрема, в Кіровоградській області тепло подешевшає на 34%, у Волинській – на 24%, в Рівненській – на 22%, Луганській – на 21%, Тернопільській і Чернігівській – майже на 20%, Донецькій – на 16%, Житомирській – на 14%, Херсонській та Київській областях і Києві – на13%.