Субсидії з нового опалювального періоду будуть призначатися за фактом опалювальної площі, яка використовується для проживання, а не фактичної площі будинку.

Про це під час брифінгу сказав директор директорату сім'ї та соціальної підтримки населення Міністерства соціальної політики України Віталій Музиченко.

"На сьогоднішній день нами підготовлено проект змін до системи субсидій, які будуть введені вже в цьому опалювального періоду, що регулюють найбільш проблемні питання, що виникають у громадян. У радянські і 90-і роки громадяни з метою економії власних коштів будували будинки, де все було під одним дахом: сарай, гараж та житлова площа. Ці приміщення мають досить велику площу, але при цьому реально використовується для проживання лише певний відсоток житла. Одна з пропозицій – надання субсидії на опалювальну площу, а не а всю ", – розповів Музиченко.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Субсидії стануть більш адресними, враховуватиметься не тільки критерій офіційного отримання доходів, але і майнове становище одержувачів субсидій. Крім того, врегульовано питання з оплати послуги в разі, якщо користувач вжив послуг менше, ніж є обов'язкова частка платежу по субсидію.

"Оскільки врахувати в постанові все субсидії, які виникають, неможливо, ми розширили повноваження комісій, які будуть розглядати індивідуальні випадки", – додав Музиченко.

На субсидії, нараховані в 2018 році, буде витрачено 55 млрд грн. Ще близько 20 млрд грн було витрачено на покриття боргів по пільгах та субсидіях за минулий бюджетний період.

"Вартість самої системи на цей рік складе 55 млрд грн. Ніхто не закладає в бюджет свідомо менше коштів, щоб когось позбавити субсидій", – зазначив Музиченко.

У минулий опалювальний період субсидії отримували 6.9 млн домогосподарств. Тоді ж накопичилося майже 20 млрд грн боргів з оплати пільг і субсидій.

"Станом на 1 січня поточного року ми мали серйозну заборгованість по оплаті пільг та субсидій за минулі роки. Якщо ми проаналізуємо ситуацію на кінець літа, то при нарахуваннях 36 млрд грн пільг і субсидій, оплачено було майже 58 млрд грн. У першому кварталі цього року відбувалося погашення заборгованості за минулий бюджетний період ", – сказав Музиченко.

\