В Україні в листопаді побутові споживачі газу отримали від збутових компаній платіжки з донарахуваннями.

Такі "листи щастя" прийшли споживачам з лічильниками – облгаз-збути зробили перерахунок за останні три роки і запропонували споживачам доплатити, повідомляє "Бізнес Цензор".

Додаткові рахунки в платіжках газовики пояснили тим, що населення споживає 11,2 млрд куб. м газу на рік. 80% цього обсягу споживається взимку.

Водночас спожитий газ обліковується лічильниками, які встановлені на дворі, без приведення до стандартних умов. Тобто не враховується втрата газу у морози, через це в рік українці споживають, але не оплачують, 500 млн куб. м газу.

Однак у "Нафтогазі" підкреслюють, що сплачувати додаткові рахунки в платіжках за газ непотрібно. Втрати палива, які виникають у облгазів в результаті мінусових температур, компенсуються їм в тарифі.

Комісія з тарифів також підтвердила, що ці нарахування незаконні і заборонила облгаз-збутам вписувати їх в платіжки.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання


Варто зазначити, що  24 листопада Нацкомісія з регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг схвалила підвищення тарифів на опалення у Києві. З 1 січня 2019 року тарифи на опалення і гарячу воду для населення виростуть приблизно на 18%. Нові платіжки кияни отримають уже в лютому.