В Україні першими безкоштовне щеплення від коронавірусу отримають лікарі, що працюють з хворими на Covid-19, українці, що живуть у будинках для похилих людей, і ті, хто бере участь в Операції Об’єднаних сил. Решта зможуть розраховувати на платну вакцинацію від коронавірусу.

Про це за підсумками зустрічі з міністром охорони здоров’я Максимом Степановим заявила народний депутат від «Слуги народу» Євгенія Кравчук, повідомляє видання “Главком”.

За словами нардепки, під час наради обговорювалося питання можливої вакцинації власним коштом. Наразі, з її слів, йдеться про імовірну ціну 700 гривень за дозу вакцини. Оскільки їх потрібно дві, то курс імунізації обійдеться в близько 1400 гривень.

За її словами, платна вакцинація від коронавірусу в Україні може початися не раніше другої половини 2021 року.

«Ми також запитували [міністра Степанова], чи будуть робитися щеплення на комерційній основі. Є молоді люди, які можуть собі дозволити заплатити 700 гривень за щеплення… Це, очевидно, вже буде фізично доступно в другому півріччі», – зазначила вона.

Як відзначив очільник Уряду, на основі рекомендацій ВООЗ, Попередньої рамкової програми щодо справедливого розподілу вакцини від COVID-19 та інших експертних груп, було виокремлено низку пріоритетних груп для вакцинування від COVID-19:

• Медичні працівники, включаючи осіб, які беруть безпосередню участь у заходах з протидії епідемії COVID-19;

• Військовослужбовців, які беруть участь в ООС;

• Працівники соціальної сфери, включаючи соціальних працівників;

• Особи, які проживають у закладах з надання довгострокового догляду та підтримки, та персонал таких закладів;

• Працівники критично важливих структур державної безпеки, включаючи ДСНС, Національну поліцію, Нацгвардію, військовослужбовців ЗСУ, МВС;

• Вчителі та інші працівники сфери освіти;

• Люди похилого віку (60 років і старше), які перебувають у групах ризику.

Прем’єр-міністр також зауважив, що серед відповідних груп також є поетапність розгортання вакцинування залежно від кількості отриманих вакцин.

Як підкреслив Денис Шмигаль, вакцинування планується проводити на базі наявних кабінетів щеплень. За інформацією профільного Міністерства, станом на грудень 2020 року в Україні їх нараховується більше 11 тисяч.

«Для проведення щеплень передбачається створення мобільних бригад, а також залучення мережі сімейних лікарів, через яких також відбуватимуться щеплення», — зауважив Глава Уряду.

Прем’єр-міністр наголосив, що перші вакцини очікуються вже в лютому. Для цього Уряд веде перемовини по двох напрямках — безпосередньо з виробниками вакцин та з керівництвом держав, де такі вакцини будуть вироблятись або вже законтрактовані.

«У березні очікується перша партія з 8 млн вакцин для 4 млн українців в межах ініціативи COVAX. Кошти на закупівлю вакцин закладено в держбюджет, додатково ведуться перемовини щодо фінансування з міжнародними партнерами України», — зазначив Денис Шмигаль.

За словами Прем’єр-міністра, в Держбюджеті закладено створення спеціального фонду, кошти якого будуть спрямовані на фінансування вакцинування від COVID-19 та підвищення зарплат медикам.