В Україні вже у 2020 році почнуть будувати першу платну дорогу зі Львова до польського Краковця. Проїзд по ній буде коштувати не більше 2-3 гривень за кілометр.

Про це в інтерв'ю УНІАН розповів голова "Укравтодору" Славомир Новак. За його словами, як орієнтир планують взяти ціни в Європі, але вартість таких доріг в Україні буде набагато нижчою.

"Повинні брати в якості орієнтира європейські ціни. Але, все ж, в Україні буде трохи дешевше. Середня вартість будівництва автобану в Європі – 10 млн євро за кілометр. В Україні, думаю, вийде не більше 5-6 мільйонів євро за кілометр. Тому ціна проїзду не буде більше 7-10 євроцентів за кілометр (2-3 гривні за кілометр. – Ред.)", – заявив глава "Укравтодору"

Він також прокоментував можливість створення в Україні концесійних доріг.

Концесійні дороги – це нові траси, побудовані з нуля приватним інвестором. Компанія, яка зробила дорогу, може брати з водіїв плату за проїзд. Така дорога якісніше, вона скорочує шлях на 50-100 км з одного пункту в інший, і на автобані дозволяється більш висока швидкість руху.

"Повинні для початку побудувати цю дорогу, і показати, що в Україні можна зробити концесію, що це буде прибутковий бізнес для концесіонера і зручний – для держави та її громадян. Звичайно, паралельно робимо пропозиції міжнародним партнерам, наприклад, для траси Київ-Біла Церква з новим входом до Києва. Якщо кому цікаво – будь ласка. Але у мене одна умова – це повинно бути винятково нове будівництво. Ніяких браундфілд-проектів, які наші друзі з ЄС пропонували. Я маю на увазі, взяти існуючу дорогу і віддати її в концесію ", – зазначив чиновник.