Журналіст розслідувач проєкту Bihus.info Денис Бігус заявив, що оприлюднені раніше “плівки Віктора Медведчука” містять лише фрагменти розмов кума Путіна з бойовиками та російськими політиками. Однак, за словами Бігуса, величезна кількість дзвінків Медведчука з Кремлем відсутні.

Деталі оприлюднених розмов ймовірно лідера ОПЗЖ Віктора Медведчука з іншими людьми Денис Бігус розповів у новому відео, яке з’явилося на ютуб-каналі Bihus.Info.

«Чому записи не всі? Медведчук же ще з кимось, напевно, говорив. Єдина чесна відповідь на це питання – а фіг його знає. Чому немає розмов з Порошенком, мені простіше уявити. Припускаю, що в президентській СБУ писати розмови президента просто не ризикнули»,  – припустив журналіст.

Денис Бігус також не вважає, що отримав “точкову, спеціально відібрану” версію розмов. Він додав, що загалом у розпорядженні журналістів опинилися записи розмов тривалістю 35 – 36 годин.

Бігус вважає, що розмови Медведчука писали “українські спецслужби в рамках масштабної спецоперації”, яка почалася у 2014 році. На його думку, в ній брали участь СБУ і ГУР – писали “всіх, до кого могли дотягнутися”.

Він також сказав, що того, хто передав журналістам плівки, “шукає СБУ”. Версію, що розмови могло писати ФСБ Росії, він заперечує.

В свою чергу, народна депутатка VIII скликання Ганна Гопко у прямому ефірі програми “Еспресо” “Борковський & Валевська” поставила запитання: “Чому за 30 років незалежності Медведчук досі не сидить за ґратами”.

“У мене виникало це питання і до попередньої влади, починаючи від Кучми, який поставив Медведчука головою своєї адміністрації, до теперішньої влади і до європейських партнерів. Потрібно, щоб ЄС синхронізувався з Україною щодо санкцій проти Медведчука, Козака та інших представників Кремля, та щоб ці люди були і під санкціями Європейського Союзу”, – зазначила депутатка.

Гопко додала, що Україна повинна позбутись російських впливів: від енергетики, труб, продуктопроводів. А політичний клас зобов’язаний перестати вести бізнес з росіянами.

“У НАТО не має виникати недовіри до України через те, що наші високопосадовці зливають інформацію державі-ворогу”, − зауважила вона.